Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ivelin123 avatar ivelin123 11 Точки

Колко време отделяте за подготовка при Basic Level ?

Здравейте. Записах се в онлайн формата на подготвителното ниво. Бих искал да ви попитам колко време отделяте на ден или седмица за подготовка, решаване на задачи и т.н. ? Днес ще изгледам лекцията за математика за програмисти и започвам с упражненията и домашните

Тагове:
0
Общи приказки
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Отделяй колкото е необходимо smiley

Хората са различни и всеки възприема различно материята. Строго индивидуално е.

3
ivelin123 avatar ivelin123 11 Точки

Е, да всичко е строго индивидуално, просто от любопитство искам да видя на другите колко време им е нужно :)

0
Kosta.Kanev avatar Kosta.Kanev 27 Точки

Привет.

Моето мнение е , че трябва да отделяш максимално много време за писане и упражнения. Започни с книгата "Въведение в програминарено със C#" , успоредно с лекциите ще научиш лесно основите.

Ежедневното натоварване ,било то физическо или умствено не е добра идея. Отдели един ден в седмицата в който просто да правиш нещо различно от учене и писане. Аз лично правя така и мисля , че ми се отразява идеално. В крайна сметка аз отделям 6 дни в седмицата по около 4-5 часа на ден, понякога и повече, но като си легнеш в малките часове и си си пържил мозъка и очите 7-8 часа на следващия ден на работа не е голям кеф :) като сметнеш ,че същият ден пак си бил на работа.

Та ако имаш свободно време просто го запълвай с четене, лекции ,упражнения и писане на код. Практиката е най-добрият учител. Поздрави и успех!

1
konstantin avatar konstantin 9 Точки

Ако си решаваш редовно домашните няма да имаш проблем. Поне при мен е така.

3
brslv avatar brslv 69 Точки

Колегата a.angelov е прав, много зависи. И понякога времето не е най-определящият фактор. Бичил съм по 15 часа пред компа с 0 успеваемост. Случвало ми се е и обратното - 3-4 часа на ден, но супер продуктивни. 

Когато се подготвях за входящия изпит прекарвах по 4-5 часа пред компа. Но имай пред вид, че имах опит, макар и базов с C#.

Първо ниво (което в момента се води fundamentals) учех по-усилено. Средно по 10 часа на ден. С малки изключения (js курса).

В момента съм ниво бек-енд и прекарвам по около 8-12+ часа, в зависимост от другите ми ангажименти. 

Въпроса тук е колко от тези часове смятам за продуктивни - в момента мога да кажа, че от тези 8-12+ часа на ден - 4-5 съм над 90% продуктивност, като ми коства доста усилия. Но си струва. :)

Пак казвам - аз разполагам с време в момента, защото съм се отдал изцяло на университета. Има колеги, които едва ли разполагат с това време. Затова си зависи и всеки успява според своите възможности. 

Успех с подготовката!

2
06/07/2015 15:09:15
peterborisov avatar peterborisov 123 Точки

Средно 12-13 часа на ден.И тъй като съм напълно начинаещ с тези часове работа на ден за близо месец се подготвих за 3 задачи .4-та и 5-та не съм решавал на изпита защото нямах време да се подготвя .Но при теб може да е различно и с 5 часа на ден да си по-напреднал.

1
ivelin123 avatar ivelin123 11 Точки

А някакви записки правите ли си по време на лекцията ?

0
r_panchev97 avatar r_panchev97 71 Точки

Аз направих голяма грешка в началните лекции. Изгледах лекцията, написах домшните и след това имах 2 дни почивка. Това беше пълна глупост. Така, че ако ти остане време до другата лекция, изгледай старо видео от Telerik например и си направи упражнението.

3
DiyanTonchev92 avatar DiyanTonchev92 231 Точки

Важно е какво правиш през времето, а не колко е като количество. Аз отделях(м) доста време върху лесните задачки (не си излизах(м) от комфортната зона), което в крайна сметка не помага особено (ако се има предвид подготовка за изпит), въпреки отделеното време.  Домашните няма да ти стигнат за добра оценка на изпита (ако не решаваш задачите със звездичка без проблеми), а лекциите  - абсурд, даже са назад... Аз карах ниво бейсик за 1 месец и така стана, че седмица преди изпита вземахме какво е това цикъл, а на изпита трябва да са ти като детска игра. Решавай задачи от предишните изпити и като излезе въпрос - търсиш в гугъл, четеш документации, може да прегледаш и авторските решения и т.н, така най-продуктивно се използва времето. Още по-добре е и човек да се захване с някакъв реален проект, но за напълно начинаещ е плашещо. За да ти кажа все пак някаква цифра - средно около 6, 8, понякога 10 часа. Повече, според мен, е вече маниакално, а и не особено продуктивно. Но всеки си има негов поглед, така че не може да се каже.

1
06/07/2015 19:43:02
ivelin123 avatar ivelin123 11 Точки

Реших домашните от първата лекция, утре ще гледам следващата и ще правя упражненията и домашните за нея

0
slavek avatar slavek 51 Точки

Съгласен съм с колегите които пишат, че са нужни 8-10 и повече часа. Обаче има нещо друго което е добре да се отбележи и то е колко време спи човек и по кое време на денонощието е. Лично аз след половин нощ прекарана пред компа на другия ден съм като размазан и с доста ниска продуктивност. Така, че според мен 8-10 часа пред компа след едно хубаво спане цяла нощ ще са много по-продуктивни. Всеки е различен и разполага с различно свободно време но лично аз смятам, че на свежа глава човек може да свърши доста повече работа.

0
ivelin123 avatar ivelin123 11 Точки

А материалите от книгата след като изгледате лекцията ли ги четете или преди това ?

0
slavek avatar slavek 51 Точки

Материалите от книгата ще са ти по разбираеми след като изгледаш дадената лекция. Много ценно е, че се пускат в youtube защото само от книгата ще ти е доста по трудно.

2
bacuty avatar bacuty 55 Точки

Времето, което отделяш е резултат от целта, която си си поставил.Аз съм по майчинство и имам три дребоса. На компа съм всяка минута, в която не спят.Решавам задачите в джъдж-системата.
Преди курса много лекции слушах, но друго си е да седнеш да се попотиш по задачките. В този смисъл аз на по-свежа глава решавам по-сложните,като съм по-уморена лесните :).

0
ivelin123 avatar ivelin123 11 Точки

След коя лекция мога да се пробвам на задачките в judge ?

0
bacuty avatar bacuty 55 Точки
Нямам идея на какво ниво си.И сега можешда ги пробваш, ако ъе затрудняват поглеждаш решенията .Но мисля, че писането на код.. незаменимо. :)
0
ivelin123 avatar ivelin123 11 Точки

В началото на подготвителното съм. Утре започвам 2-ра лекция

0
Bars1967 avatar Bars1967 9 Точки

Зависи доколко си "болен" по темата :)
И дали обичаш да си задаваш въпроса "Ами ако бутна тук, какво?..."

 

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.