Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

patrik avatar patrik 26 Точки

Проблем с SQL една заявка различни резултати.

Здравейте, първо се опитах да решавам задачи от предишни изпити и на пъвите задачи ми дава 0 точки, а заявките са верни на 100%. Разбрах че проблема идвал от collation , смених го но проблема продължава, и с изненада установих следното, две еднакви заявки според мен изкарват различни неща:

https://github.com/webmin/webmin/issues/227

 

 

Тагове:
0
Databases Basics
Kamigawa avatar Kamigawa 750 Точки

Заявките не са еднакви. В горната е %A%A%A, в долната е %A%A%A%  - първата заявка не търси след последното А ако има нещо.

1
07/07/2015 14:12:21
SStoyanov22 avatar SStoyanov22 39 Точки

Здравей колега,

На 1вата заявка искаш държавата да има три А-та, но да завършва на А, 
докато на 2рата заявка искаш да има три А-та, без значение къде са.

3
07/07/2015 14:14:43
patrik avatar patrik 26 Точки

Да благодаря, явно вече трябва да поспра, че и елементарните неща не виждам вече!

0
patrik avatar patrik 26 Точки

Вече започвам малко да се притеснявам, в джъджа първите 5 задачи не ми дават никакви точки, заявките ги взимам от решенията, сменил съм коаицията на базата данни, има ли някакви други настройки на самото PC?  Дефолтната коалиция на сървъра ми е Cyrillic_General_CI_AS, но на базата данни ми е SQL_Latin1_General_CP1_CI_AS. Вече не знам какво да правя, търсих във форума явно само аз имам такъв проблем!

1
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Инсталирай си нова инстанция на SQL сървър с нова дефолтна колация.

Или - добави в скрипта, който създава базата един ред:

CREATE DATABASE MyOptionsTest
COLLATE SQL_Latin1_General_CP1_CI_AS;
2
08/07/2015 09:26:48
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

1. С Management Studio 2012 ли си?

2. Нали пращаш резултата от заявката, а не самата заявка в джъджа?

1
patrik avatar patrik 26 Точки

Изпълних скрипта който ми каза, резултата е същия 0 точки на първа задача!

Това ми е аута  на зад 1  от изпита на първи март , може ли някой да погледне дали има разлика с неговия https://github.com/webmin/webmin/issues/228

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.