Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

kirchev95 avatar kirchev95 12 Точки

За всеки "хакер" по нещо

Здравейте скъпи колеги и колежки, програмисти. От много време се двоумях дали да пусна тази тема и ето най-сетне се реших. Надявам се да бъде от полза smile.

Занимавам се с програмиране от 4-5 години (непрофесионално) и мои лични наблюдения са, че всеки бъдещ програмист рано или късно минава през етапа на "хакер", в който решава да бутне паролите на училищните компютри, да ползва безплатно по-добрия интернет на съседа или да се опита да направи вирус, скапвайки собствения си компютър laughing.

Ето защо предлагам, в тази тема да качваме:

  • клипове, които са ни помагали;
  • линкове към полезни книги;
  • програми, които са ни помагали в "хакерските" начинания;
  • пък нека най-добрите да покажат по някоя собствена разработка smile

И като откривател на темата, "традицията" повелява да покажа и аз нещо laughing. Ще започна с един линк от руски торент сайт, в който има доста компютърна литература, както на руски така и на английски: http://rutracker.org/forum/viewforum.php?f=1418 И тъй като никога не съм бил от кротките деца и паролите на училищните компютри винаги са ме ядосвали, за "хакерите", които не знаят, предлагам програмата "ERD Commander". Програмта се използва изключително лесно и работи много ефикасно. Само за равносметка, преди години я използвал на Windows ХР отне ми около 4-5 минути да бутна не кратка парола, в която имаше и букви, и цифри.

Хайде скъпи "хакери" сега е ваш ред laughing

 

Тагове:
3
Общи приказки
nostradamos2299 avatar nostradamos2299 2 Точки

цък тук има доста интересни неща.....

1
beBoss avatar beBoss 507 Точки

Това не е хакерски форум, а ламерски ;) Аз лично съм се занимавал с кракинг/хакинг още преди 7-8 годинки (и продължавам да го правя от време на време, за пример ще дам, че съм краквал античиита на телерик, с цел да помогна на Ники, както и бгкодер и прочие неща), но темата, мисля че не и е мястото в този форум. Тук се учим да градим и да произвеждаме, не да рушим.

6
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Колега, според мен за да се научим да градим качествено трябва да се научим как би могло да се разруши нещо .

5
beBoss avatar beBoss 507 Точки

Не е така, не и в тази сфера. Няма как да кракваш, ако не знаеш, как работи компютъра, няма как като не знаеш какви са регистрите, колко бита са. Няма как да стане ако не знаеш какво е стек. Като това е пример за езици, които компилират директно до инструкции на процесора. Но ако е с някой фреймлър, както нет, няма как да кракваш ако не знаеш как работи фреймлърка, какво е IL, op codes. Няма как да хаквате паметта на игрите, ако не знаете как работят поинтерите, нещата свързани с паметта -> адрессите, какво са оффсетите. Няма как да хакваш без да знаеш, как работи един sql  или php, или къде и как да търсиш и да пробваш. Добрите хакери са преди всичко много добри програмисти и са станали хакери със знанията си на devs. Казвам го от личен опит, но и от това, което съм научил от наистина големите и добри в тези сфери. Примерите, които дадох, са малка част за различните тематики, но има далеч повече неща, които трябва да знаете, за да сте "хакери" и "кракери". За да напишеш exploit, трябва да знаеш perl или php ;) Да си свалиш програмка и да цъкнеш два бутона, не те прави такъв и определено нищо не научаваш ;)

9
aslv1 avatar aslv1 304 Точки

Въпреки неграмотния език и лаишкото ниво, тук има някои много интресни неща!

И е на (почти) български laughing

0
beBoss avatar beBoss 507 Точки

Това е.... Въобще в бг не търси инфо. Добрите българи са из чуждестранните форуми, най-вече руските и хамериканските. Но тук в България, инфо което можеш да намериш е писано от 15 годишен "хакер", който копипейства от друг 15 годишен който.... схвана идеята ;)

4
YaneYo avatar YaneYo 40 Точки

Около 2006-2007 съм се занимавал с кракване и асемблер, по-конкретно с OllyDbg. Едни от най-щастливите ми години. :) Така и не се научих да кийгенвам. Бяхме се събрали в група с други хора от различни точки на света и се състезавахме с останалите кракерски групи. Бяхме все тийнове. :Р Ех, носталгия...

 

Относно хакването, на който му е интересно, би могъл в туитър да използва хеш-тагове като #DEFCON, #pentesting, #SecurityTube, #infosec. Покрай тях ще се ориентира и за останалите ключови думи и ресурси. Хубава колекция с инструменти може да се намери на адрес http://www.hax0rtools.com/. Никога в живота си не съм ги ползвал, ще ги пробвате и ще разкажете как са. :)

2
gangov avatar gangov 22 Точки

Мен ми е МАЛКО смешно като видя някой "хакер" да ползва продукти на M$ laughing

0
YaneYo avatar YaneYo 40 Точки

От СофтУни като те пратят да стажуваш в Майкрософт да попиваш предприемачески дух, пак ли ще ги наричаш M$?wink Не хапи ръката, която може един ден да те храни.

0
kirchev95 avatar kirchev95 12 Точки

gangov какъв е проблема, че е на Майкрософт щом върши работа??? Ако имаш по-добри предложения, готов съм да ги чуя.

0
gangov avatar gangov 22 Точки

До YaneYo: Няма как да ме храни M$ някой ден, по простата причина, че не ми харесват драги ;)

До kirchev95 : Ти сериозно ли ме питаш тва??? 

0
kirchev95 avatar kirchev95 12 Точки

До beBoss: от комнетарите ти до сега наиситна си пролича, че имаш познания в тази среда, която за мен все още е доста чужда. Но защо вместо само да плюеш по сайтовете, които качват колегите не качиш и ти нещо? Поправи ме ако бъркам, но форумът е точно заради това: да си помагаме, да научаваме по нещо ново и да обменяме информация.

1
beBoss avatar beBoss 507 Точки

Да форума е за това, но кракинг/хакинг, е малко в разрес със смисъла на форума. А относно сайтовете, които плюя, ами ако се разровиш малко повече в интернет, ще разбереш, че примерно хакфорумс е точно от тези дето почти нищо няма да научиш. Там някой безплатни неща са платени, има много скам, също така и много фейк глуости, които може да са безплатни или по-лошо платени. И не на последно място по-голямата част от форума са лиичъри, тоест инфото идва от други места, с друг автор, а хората преписват заслуги. А какво аз мога да дам като ресурс? Ами понеже още не съм сигурен, че тук е мястото, но да речем, че искаш нещо (инфо за кракване), ами посещаваш форумите на кракерските групи. Има доста такива, снд, блаксторм, репт, ако искаш нещо за хакване, античат, лиитдей(за експлойти), ако искаш общ форум - хакхаунд. Има много сайтове и форуми, но зависи какво търсиш. 

7
Adrian avatar Adrian 3 Точки

Чудесна тема.. вярно е, че трябва да станем добри програмисти първо, за да можем да сме и добри хакери после (както каза беБосс), но не е казано, че трябва да хакваме нещо много сложно. Все пак започва се от най-основните знания, а малко допълнителни знания не биха били излишни на никой. :)

1
VentsiDinev avatar VentsiDinev 11 Точки

Може би малко късно се включвам и аз но мога да ви предложа един много мощен и готин сайт (макар, че материала е малко по - стар, написан от Крис Касперски). цък

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Разликата между това на някой паролата да му е достатъчно лесна, че да може BruteForce да я генерира и уцели, и това да намериш дупка в сигурността на платформата са две различни неща. И определено хакването на WiFi пароли и училищни не вярвам да сте го правили по втория начин.

1
gangov avatar gangov 22 Точки

Evil Twin the wifi surprised

П.П.: Ама програмирането и задачите до тука са в пъти по интересни...

0
kirchev95 avatar kirchev95 12 Точки

Здравейте програмисти и програмистки. Тъй като гледам че темата леко замря, нека я раздвижа с малко ЛАФЧЕТА.

0
beBoss avatar beBoss 507 Точки

Всъщност се сетих, че преди време като се бях помислил за "кракер"  laughing бях качвал разни видеа, ама май повечето са изтрити, обаче две са останали в тубата. Ще ги споделя, ако на някой му е интересно да гледа. Амм ще кажа, че не съм бил ок с английския тогава (не че сега съм много ок) и да нямате никакви претенции към видеото :) Видеата са от 2010, и като се върне човек назад във времето и му става доста смешно, та можем заедно а се посмеем. laughing

 

Cracking WinRar 3.93 - bY beBoss

Cracking mIRC 7.14 bY beBoss

 

Поздрави,

beBoss

8
KeepAlive avatar KeepAlive 0 Точки

Nice, особено за winrar-a чиято версия беше доста дълго време актуална (3,93). Ако имаш още видея, снимки, информация, ще е хубаво да споделиш!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.