Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

dimityr.jechev avatar dimityr.jechev 198 Точки

Проблем 3 от изпита през Март месец по DataBase

Добре,някой би ли ми казал къде ми е грешката,защото незнам какво ли не пробвах и ми дава 0 точки,дори и с авторското решение...

Това ми е кода:
SELECT CountryName, CountryCode,(CASE CurrencyCode WHEN 'EUR' THEN 'Euro'
ELSE 'Not Euro' END) AS Currency FROM Countries
ORDER BY CountryName

Ето снимка и от judge...

http://s8.postimg.org/c859639yt/111.jpg

0
Databases Basics
Kamigawa avatar Kamigawa 750 Точки

От Collation-a на базати ти е грешката. Aland трябва да е Åland.

Аз ги реших като в скрипта на базата реда под CREATE DATABASE сложих
COLLATE Latin1_General_100_CS_AS_SC;

2
07/07/2015 16:44:31
dimityr.jechev avatar dimityr.jechev 198 Точки

Нещо пак съм изпуснал от лекциите,за този collation.От къде се наглася и какъв трябва да бъде по default,че да не остана без лаптоп неделя ?

0
Kamigawa avatar Kamigawa 750 Точки

При инсталацията на sql server-a се избира дефоутен за всички бази и като се пусне скрипт за създаване на база ако в него не е казано какво да ползва си ползва дефоутния. При мен е на кирилица, което явно е било грешка да го слагам, но по начина описан в по-горния ми пост работи коректно.

0
dimityr.jechev avatar dimityr.jechev 198 Точки

Cyrillic_General_CI_AS ето този ми показва,че е на базата.

Не е само Åland, защото го копирах и не става.

0
07/07/2015 16:52:34
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.