Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

aurora96 avatar aurora96 2 Точки

Проблем с калкулатор за деление в C#.

Здравейте,
Опитвам се да си направя елементарен калкулатор за деление, след като разбрах, че "%" означава деление. С умножение ми се получи.

using System;
class DivisionCalculator
{
    static void Main()
    {
        double num1;
        double num2;
        Console.Write("Попълнете първото число което искате да разделите: ");
        num1 = Convert.ToDouble(Console.ReadLine());
        Console.Write("Попълнете второто число на което искате да разделите: ");
        num2 = Convert.ToDouble(Console.ReadLine());
        Console.WriteLine("Полученият резултат е: " + num1 % num2);
    }
}

Компилира се, но постоянно дава 0 и грешни отговори, не разбрах къде би могъл да е проблема, например пиша 6:2= показва 0 а не 3 примерно.
Благодаря.

0
Programming Basics 08/07/2015 12:14:46
adrnbeats avatar adrnbeats 37 Точки

Здравей,

"%" означава деление с остатък. Затова при 6 : 2 получаваш 0, а не 3 ( защото се дели точно и следователно остатътък е 0).  За деление се използва "/" :)

0
aurora96 avatar aurora96 2 Точки

Мерси :)
А може ли да ми кажеш също така и за останалите, освен, че / - деление, * - умножение, % - деление с остатък... ?
Благодаря.

0
antonio_rtodorov avatar antonio_rtodorov 74 Точки

Здравей,

това е линк за царството на операторите, които те интересуват https://msdn.microsoft.com/en-us/library/6a71f45d.aspx , като го отвориш от ляво виждаш колона, която има оператор примерно "% Operator" и може да видиш дори пример как се прилага и какво принтира и така за всички останали.

0
aurora96 avatar aurora96 2 Точки

Не мога да я разбера тази msdn примерна таблица ако мога така да я нарека (кодът) :

class MainClass6
    {
        static void Main()
        {
            Console.WriteLine(5 % 2);       // int
            Console.WriteLine(-5 % 2);      // int
            Console.WriteLine(5.0 % 2.2);   // double
            Console.WriteLine(5.0m % 2.2m); // decimal
            Console.WriteLine(-5.2 % 2.0);  // double
        }
    }
    /*
    Output:
    1
    -1
    0.6
    0.6
    -1.2
    */

Нищо не ми изглежда вярно в този случай. Как така 5:2=1 и -5,2:2.0=1.2 като 1,2.1,2=1.44 ?

-1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Не знам дали забелязваш, че продължаваш да използваш "%"

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.