Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

mariaukova avatar mariaukova 12 Точки

Задачи за рисуване

Здравейте! Тъй като аз съм от по начинаещите, искам да попитам относно задачите за рисуване, има ли някаква "матрица" или пък би било тънкост при решаването им, нещо, което да се повтаря при всички или всяка е различна за себе си и просто трябва да се вложи повчеко мисъл и разбира се, въпрос на възможности? Благодаря.

1
Programming Basics
evgenikolov avatar evgenikolov 304 Точки

Принципно, задачите за рисуване най-лесно се решават като разделиш "картинката" на отделни части.

  • Части, които са статични (най-често първи и последни редове), които са единствени в картинката и се използват само на едно място в нея и никъде другаде.
  • Части, които са променящи (например нарастват или намаляват в някаква зависимост). При този вид трябва да се използват цикли (най-често for-цикъл), при който чрез промяна на итератора (i) от цикъла да се постигне нужната зависимост.

Задачите за рисуване не са никак сложни и с малко упражнения се усвояват лесно.

Препоръчвам ти да гледаш стари подготовки за изпити, в който се решават подобни задачи, защото са много добре обяснени там.

Ето например линк към видеото от подготовката на Programming Basics Omega януари 2015. Задачата с рисуване започва на 45:05 мин от видеото. Мисля че така ще ти стане много по ясно.

https://softuni.bg/Trainings/Resources/Video/3598/Exam-preparation-on-the-problems-from-19-December-2015-Bogomil-Dimitrov-Programming-Basics-Omega-Jan-2015

1
10/07/2015 12:22:57
mariaukova avatar mariaukova 12 Точки

Много благодаря!

0
geesha avatar geesha -1 Точки

Здравей,  mariaukova !

Аз лично намирам за най-лесна задача 3, тази с рисуването. С малки изключения, всички задачи са еднакви, имаш да направиш (според картинката) един - два "for" цикъла, които се състоят от някакви "string"- ове, и най-често условието може само да те обърка. Аз лично броя символите, (звездички, точки и т.н.) и според зададения размер или "n", което по принцип е единствения "input" си правя задачата много лесно. Виж лекция "Подготовка за изпит" от едно решаване на зад.3 разбрах задачите с рисуването и след 10-тина решени без грешка, не се занимавам с тях повече. Успех!

0
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Може да погледнете ТУК! С колегите заформихме добра темичка за тези задачи.

 

П.С.: Все не ми остава време да допълня липсващите задачи :(.

0
10/07/2015 15:52:20
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.