Loading...
StefanG avatar StefanG 3 Точки

[DATABASE EXAM 1 March 2015] Judge-a не дава точки?

Здравейте колеги!

На няколко задачи от изпита на 1-ви Март Judge-а не дава точки (3-та, 9-та, 12-та, 15-та, 16-та).Пробвах и с авторските решения, пак не даде.Моя result съвпада с авторския.Прочетох във форума , че и други хора са имали същия проблем, но при тях се е оправил след като са сменили collation-a на сървара с 'sql_latin1_general_cp1_ci_as'.Пробвах и с това, но пак не стана.Може ли някой да ми каже дали е имал същия проблем да не се окаже че на изпита давам верни резултати а judge-a ме посича.

 

Ето и решенията - http://pastebin.com/KbSk5SQu

Мерси предварително.

0
Databases Basics 10/07/2015 21:44:11
infreezer avatar infreezer 15 Точки

Здравей, пробвай пак да вкараш данните в базата. Защото записите си остават същите след като смениш колацията, вече са вкарани по грешен начин, не може магически да се променят. Надявам се да съм ти бил полезен.

1
StefanG avatar StefanG 3 Точки

Мерси колега трябвало е просто да drop-на базата и да я създадам на ново.Проблема ми е бил в default-ната колация на базата.Ако някой има съшия проблем да пробва да смени collation-a на SQL_Latin1_General_CP1_CI_AI.Ето и линк как да се направи https://www.mssqltips.com/sqlservertip/3519/changing-sql-server-collation-after-installation/. След това не трябва да се забравя базата да се направи на ново.

Мерси колеги много ми помогнахте! 

Успех на изпита!

0
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Хубаво е да пробваш да промениш малко скрипта, чрез който се създава базата и да добавиш COLLATE:

-- Create the database [Geography] if it does not exist
IF NOT EXISTS (SELECT name FROM master.dbo.sysdatabases WHERE name = 'Geography')
  CREATE DATABASE Geography
  COLLATE SQL_Latin1_General_CP1_CI_AS
GO

 

2
Karlie avatar Karlie 438 Точки

Ако всичко това, което ти казаха колегите не помогне, пробвай следното.

На същия изпит си инсталирах базата и след това трейнърите казаха да си добавим ред с колацията ,за да нямаме проблеми. Добавих съответния ред, трих базата, качвах я наново - не става и не става. Помолих Владо Г. за помощ и той погледна в поддиректориите на System Databases на сървъра, ако не се лъжа бяха в tempdb, където се бяха появили някакви temporary таблици с имена на таблици от базата. Например Mountains и пр. Трябваше да изтрия всички такива и тогава наново да пробвам да кача базата и стана.

Не знам как и защо тези таблици бяха там, а в изпитна обстановка беше малко неудобно да разпитвам трейнъра. Мисля си, че може да се е получило ако не съм отметнала Close Existing Connections в Delete Database диалога, но това е само предположение. Някой ако е наясно, да каже.

0
10/07/2015 23:43:06
patrik avatar patrik 26 Точки

И не забравяй да копираш с десен бутон и хедъра, аз не бях гледал видеата и не знаех че се копира и хедъра, иначе коалицията мисля че започва да действа веднага щом я смениш! Успех

0
Jinjaar avatar Jinjaar 348 Точки

Ако си създал таблиците с дефоутна колация те си остават с нея, затова трябва да дропнеш цялата база и да я пресъздадеш с новата колация.

0
anto84 avatar anto84 16 Точки

Да използвам темата за подобен въпрос. На задача 18 (MySQL) от изпита 1 Март 2015 някои знае ли защо това авторско решение http://pastebin.com/XkQadBx6 не дава точки??

Базата изплозва utf8_unicode_ci. В условието има малка грешка - 

"# traning center, start date, course name, more info" --> трябва да е  training a не traning, но пак не дава точки. 

От MySQL като копирам използвам copy row (with names, unqouted).

Ще се радвам ако някой сподели решение което дава точки в judg-a. 

0
dim4o avatar dim4o 288 Точки

Здравей  anto84

 copy row (with names, unqouted) по някаква причина вместо NULL връща празен стринг. Пробвай само с copy row (with names) после дай Paste примерно в notepad и Replace на всички единични кавички с празен стринг. При мен така работи. Надявам се и при теб да върши работа

1
12/07/2015 11:27:26
anto84 avatar anto84 16 Точки

Хм, за съжаление и така не става.. пак 0/17т. с АВТОРСКОТО РЕШЕНИЕ!!angry

Можеш ли да пейстнеш някъде това което събмитваш в judje-a кеото ти дава точки, че да видя къде точно ми е проблема?

Мерси

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.