Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

FlipRF avatar FlipRF 16 Точки

Exam-DataBases-12-July - Problem 9.* User in Games with Their Statistics

Мисля, че тази задача има грешка или в условието или по-вероятно в тестовете, защото решението в този му вид просто няма смисъл като статистика. Може ли някой да ми обясни защо се взима MAX(Character.Name) в SELECT-а вместо да се групира накрая по Character.Name? Разликата е в случаите, когато един потребител е играл с повече от един герой в дадена игра. Тогава се получават сборни статистики, като за типа герой се счита този по-назад по азбучен ред. Тъй като таблицата върви в низходящ ред на статистиките, трите примерни реда дадени в условието са точно такива случаи.

Тагове:
3
Databases Basics
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Като цяло условието на тази задача така беше направено, че ако го нямаше него, а имаше само примерния output човек по-лесно би се ориентирал от него какво се иска... Та според мен *-ката е за да разбереш какво иска автора на задачата от теб...

3
FlipRF avatar FlipRF 16 Точки

Не съм съгласен. Гледайки само output-а не знам как някой би се сетил, че трябва да обедини статистиките за различните типове герои, да не говорим, че това може да стане по различни начини, които ще ти дадат различен резултат накрая. Все пак това са задачи за тестване на знания и алгоритмично мислене, а не гатанки или игри на думи където трябва да стреляш напосоки докато уцелиш какво е имал предвид автора.

2
15/07/2015 18:28:29
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Точно на тази задача всеки стреляше на посоки, за да разбере от къде се получава примерния output. Едно условие е добре написано, когато единствено следвайки него може да решиш задачата. Знам за доста хора (и аз включително), които изобщо не са разбрали условието и накрая са изкарали с where оператора първия username от примерния output и са умували от къде се получават тези данни в примерния output. Това говори, че условието не е написано добре!

Що не отнася до обединяването на статистиките то от условието изобщо не се разбираше, че трябва да се обединят! Дори напротив - първата аналогия е човек да групира по username, game name И character

За да е разбираема задачата трябва в условието ясно да се разбира какъв трябва да е крайния резултат, а студента са да определи логическите стъпки, с които да го постигне.

1
StrahilRuychev avatar StrahilRuychev 117 Точки

@FlipRF: за мен това също не стана ясно като гледах условието на задачата и авторското решение. Трябва ли, ако един юзър е играл една игра два пъти или повече с един и същи герой, да му извадим акумулираната сума на статистиките?

Другото, което не разбрах е защо трябва да селектваме от таблицата Users след като в условието пише, че търсим стастики за всеки user in game, което си го превеждам - за всяка игра която юзъра е играл, т.е. от таблицата UsersGames.

Някой би ли помогнал с обяснение?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.