Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

indieza avatar indieza 46 Точки

[КПК] ReSharper - this и именоване

Обнових си ReSharper-ра и започна да ми прави проблеми. Казва че this е redundant, че името count трябва да е _count. Снимах си екрана за да стане малко по-ясно. Моля за помощ.

 

Благодаря предварителноsmiley.

Тагове:
0
C# OOP Advanced
nedyalkov_v avatar nedyalkov_v 13 Точки

Аз не виждам да има проблеми. Това са базовите конвенции в Resharper. Ти ако искаш можеш да си ги промениш Resharper>options>c#>Naming Style

1
indieza avatar indieza 46 Точки

Да но нали се сещаш че ако преименувам count на _coun и изтрия this, тогава пък styleCop-па ще ми се караsmiley

0
pataroka avatar pataroka 319 Точки

Щом си обновил ришарпъра, трябва да обновиш и стайлкоп интеграцията в ришарпър. Като го направиш би трябвало всичко да се оправи.

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Според мен за целите на КПК курса се придържай към предупрежденията на StyleCop-а. Не обръщай внимание на подчертавките на Решарпър за this и _count. В общи линии при реална работа в екипа ще се уточнява кои точно конвенции да се спазват.

0
AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 333 Точки

Ако погледнеш в сорс кода на .net ще забележиш, че всичко е пренаписано по други конвенции. "this" не се ползва (изключение правят случаите, в които нямаш избор), а private променливите се пишат с "_" (както в JS). Статичните променливи ги пишат с "s_".

Явно новата версия на ReSharper е наясно с тези иновации в C#, а StyleCop не е.

Едно време в телерик ме учеха, че качествен код е този, в който пиша константни полета с UPPER_CASE, а readonly с CamelCase... Сега в softuni уча, че и двете се пишат с CamelCase - в майкрософт също така правят вече...

Аз лично съм твърдо против за оценяването на тези неща, защото никой не може да каже кое е по-правилно. Нито е честно да ти пишат слаба оценка, защото се придържаш към "модерните" конвенции и не ти харесва да ползваш "this", а предпочиташ "_".

Ако пишеш код за лекции/изпити в софтуни - игнорирай всичко, което StyleCop не ти показва. :)

0
16/07/2015 23:10:30
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

"Нито е честно да ти пишат слаба оценка, защото се придържаш към "модерните" конвенции". Идеята е симулационна среда, в която са поставени конвенции от компанията. В случая компанията е СофтУни и те ти казват как да пишеш на изпита, както би станало ако отидеш на работа някъде - те ще ти кажат как да пишеш. Респективно, слаба оценка получаваш и на двете места, ако не се придържаш към установените от тях конвенции, irregarding модерните неща.

4
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.