Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

danipetrova avatar danipetrova 120 Точки

Проблем с първото домашно по Entity Framework

Здравейте колеги,

имам проблем с Homework: Entity Framework. При опита ми да направя инстанция на DbContext ми дава грешка: "Module 'EntityFramework, Version=6.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=xxxx' should be referenced". Как да оправя този проблем?

0
Databases Basics
VyaraG avatar VyaraG 45 Точки

Добави ли NuGet package-а?

0
danipetrova avatar danipetrova 120 Точки

Да, така стана. Мерси

0
george.ivanov avatar george.ivanov 20 Точки

Здравейте,

за да не отварям нова тема ще попитам тук - имам проблем  с връзката между MS SQL Server и Visual Studio.

В Entity Data Model Wizard натискам New Connection. B Connection Properties попълвам името на сървъра мисля правилно (с \SQLEXPRESS). След това ми се зарежда по-долу списъка с базите! И Test connection succeeded.

НО когато кажа ОК - получавам съобщение - Could not loadfile or assembly 'Microsoft..SqlServer.Management.Sdk.Sfc, Version=11.0.0.0 ....

http://s1025.photobucket.com/user/boklucha/media/message_zpsscwsfoli.png.html?sort=3&o=0

идеи ?

0
VenelinGrozev avatar VenelinGrozev 130 Точки

Имах същият проблем и инсталирах нещата от линка на Ангелов + някакви CLRTypes.

Ако още не можеш да го подкараш ще постна вечерта нещата, които инсталирах, че не ги помня в момента.

 

1
20/07/2015 12:33:42
george.ivanov avatar george.ivanov 20 Точки

Моля, кажи какво точно да инсталирам, че съвсем забих, а днес е срокът за първото домашно.

0
Nadia.Hristova avatar Nadia.Hristova 41 Точки

Здавейте искам да обобщя проблемите с които се сблъсках при създаване на Assembly за първото домашно. Най-вероятно има далеч по-културен и лесен начин. Ако подхода е грешен обаждайте се навреме да трием поста за да не заблуждаваме хората. :)

По подобие на демото към темата имаме основен проект, в който се създава DbContext за SoftUni базата (метода е обяснено в самата лекция и подробно описан в упражнението към лекцията) и други отделни проекти в които са разписани самите задачки. 

За да може обаче частните проекти да работят с контекста на базата зареден в основния проект трябва да се мине през 2-3 стъпки.

1) всеки нов проект трябва да има връзка към основния - това се прави с десен клик в/у References в ново-създадения проект  -> Add Reference...  дясно горе Solutions -> Projects  и там маркираме името на основния проект.

2) трябва да се зареди NuGet package-a.Това се прави за всеки един нов проект. Или поне аз стигнах до това заключение :).  В новия проект References десен клик Manage NuGet Packages... горе дясно Online -> nuget.org и Install на EntityFramework. Появява се нов file - packages.config в нашия проект.

3) трябва да копираме connection string-а към базата. Прави се по следния начин: отиваме в основния проект в който има DbContext за SoftUni. Някъде под References намираме file App.Config. Цъкаме на него. Там търсим connection string, който ще изглежда горе-долу по следния начин:

<connectionStrings>
    <add name="SoftUniEntities" connectionString="metadata=res://*/SoftUniEntities....." .... />
  </connectionStrings>

copy и paste в App.Config на новия проект, който ще иска да работи с данните от DbContext-а.

О да, и също да не забравяме във всеки нов клас от новия проект се добавя и namespace-а на основния проект. :) Успех!

Въпрос: може ли да се избегне добавянето на интерфейс IDisposable към контекста 

public partial class SoftUniEntities : DbContext, IDisposable 

при мен се оплаква заради using-а.

4
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.