Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

WhatTheFoxSay avatar WhatTheFoxSay 61 Точки

Подходящ лаптоп

Здравейте. Бихте ли ми препоръчали подходящ и евтин лаптоп за работата ни в СофтУни. Мисълта ми е да вървят добре на него - Visual Studio 2013, Photoshop CS6, Eclipse и някоя база данни, като няма да го използвам за виртуална машина. Работата е там, че имам добър лаптоп за тази си цел, но ми трябва и втори за работното ми място, защото тук съм с доста слаба машина и нямам възможност да разнасям личния постоянно.

Орентирал съм се към този модел:

http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.do?productguid=511464&scenario=&productarea=P11010101&detailScenario=Prenosim-kompyutar-ASUS-X451CA-VX022D

 

http://www.technopolis.bg/b2c/details/517870/P11010101/Prenosim-kompyutar-ACER-AO756-1007CKK

Дайте някое мнение, но не бих дал над 500лв, а и също предпочитам да е малко по-малък от стандартното.

0
Хардуер
beBoss avatar beBoss 507 Точки

В този "клас" лаптопи нямаш много голям избор на хардуер. Обшовзето гледай да има поне 4 гб рам, и колко се може по-бърз процесор. Другото май няма много голямо значение. 

1
WhatTheFoxSay avatar WhatTheFoxSay 61 Точки

Този процесор, където е на тези 2 лаптопа подходящ ли е за тази цел?

0
Flyer avatar Flyer 150 Точки

Здравей. Изобщо не препоръчвам Acer като избор. От опита ми с тях знам, че вероятността да дефектират е много голяма.

За Asus нямам конкретни впечатления, но като цяло при евтините лаптопи има риск. За 500 лв. бих си взел втора употреба Dell.

0
Petyokamenov avatar Petyokamenov 3 Точки

Здравей. Препоръчвам ти лаптоп с поне 4гб рам и SSD хард диск.

Не си купувай HP от личен опит знам, че имат проблем с охладителната система.

0
Ndushkovqwerty avatar Ndushkovqwerty 5 Точки

В никакъв случай HP, моят беше Pavilion dv 7 и след няколко години коректно ползване отлепи чип(chipset) без грам издевателства над него... и да не говориме,че почна да пече от самото начало...с 2 думи без думи : )

0
Anastasoff avatar Anastasoff 6 Точки

До 500 лева най-добре втора употреба. Нов лаптоп за тези пари само ще го псуваш.

Примерно: Lenovo ThinkPad W500

Може да потърсиш следните модели: Lenovo ThinkPad T4**, T5**; HP EliteBook 84**, 85**, Dell Latitude E64**, E65**;

1
aslv1 avatar aslv1 304 Точки

Друже, добър лаптоп и < 500 лв са малко или много несъвместими понятия, за съжаление smile

За да ти вървят по-тежките програми са ти нужни минимум 4 ГБ оперативна памет, поне 4 ядрен процесор над 2.5 ГХц, SSD вече е екстра. Вече от програмите зависи на какво видео ще се спреш, но според мен трябва да е поне 2 ГБ.

Като марка бих ти препоръчал Lenovo или ако ти се виждат скъпи, Dell (при тях отношениет цена - качество е едно от най-добрите).

0
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Ниският клас на Lenovo не е за препоръчване. Иначе аз съм с Lenovo B590(

С:Безплатна DOS

15.6 инча / 39.62 см 1366×768 матов LED
Двуядрен Intel Core i5-3230M 2.60 GHz / 3.20 GHz
Intel® HD Graphics 4000 с до 1696MB споделена памет
500GB 5400rpm SATA

4GB DDR3 1600 MHz)

но цената му към момента е около 900 лв. Много съм доволен за нуждите, за които го ползвам - програмиране. За към 800 лв можеш да си вземеш същия модел с I3 процесор.

Иначе подкрепям мнението, че ако не можеш да отделиш повечко пари е по-добре да си вземеш втора употреба.

Обърни внимание лаптопът ти да е:

1, с матов екран - по-добре е за очите

2. с вградена видеокарта - по-малко ток черпи и охлаждането е по-добро

3. SSD не ти трябва

1
WhatTheFoxSay avatar WhatTheFoxSay 61 Точки

 Visual Studio 2013, Photoshop CS6, Eclipse и някоя база данни

 

Това искам да ми върви, а не нещо по-тежко. Имам добър компютър вкъщи, искам нещо за работата да прецъквам в свободното време упражненията...

0
fantaziaaa avatar fantaziaaa 0 Точки

Здравейте! И аз съм в дилема относно това какъв лаптоп да си взема!За сега съм се спряла на този

Lenovo B590-59-377921

Двуядрен Intel Pentium B960 2.20GHz

 
15.6 инча / 39.62 см 1366×768 матов LED
 
Безплатна DOS
 
NVIDIA GeForce GT 610M с 1GB собствена памет
 
8GB DDR3 1600 MHz
 
1TB (1000GB) 5400rpm SATA
 
Цената мисля,че за тези характеристики е добра - 749 лв!Моля,дайте мнения! Благодаря! :)
0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.