Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

[Homework] Advanced C# - Multidimensional Arrays, Sets, Dictionaries - Problem {5} - Collect the Coins

Здравейте,

днес реших въпросната задача и я рефактoрирах изваждайки различните действия в отделни методи. Тъй като методите са нещо с което се сблъсквам сега (в лекциите C# advanced), бих желал да чуя мнения и препоръки, за да не започвам от самото начало с лоши практики...

https://gist.github.com/vdonchev/d3ac5b59a7de51bffe95

Благодаря предварително за отделеното време :)

 

Тагове:
1
C# Advanced 18/07/2015 10:38:29
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Ами добре ми изглежда. Само не използвай подчертавки за полетата, без значение какво ти казва ReSharper (предполагам, че заради това си ги наслагал).

1
djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

Здравей,

Ами да, видях че ми казва да използвам _, и затова ги наслагах :)

1
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Като почнете да учите ООП, ще ти обяснява, че и this е ненужен, ама и там недей да му обръщаш внимание. Някъде в настройките можеше да се разръчка и да се изключи.

Отляво на всяко предупреждение от ReSharper би трябвало да има една жълта крушка. Къде цъкнеш върху нея избери Configure Inspection Severity. Оттам може да го настроиш как да не ти подчертава неща, които са верни според сегашното ниво на КПК.

Аз си разкарах ришарпъра преди един месец и говоря малко по спомени : )
Дано ти свърши работа.

1
18/07/2015 13:46:58
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Подчертавката и this-a са въпрос на конвенция. В реална обстановка - както се рабере екипа. Но задължително трябва да е консистентен кодът - избираш един подход и го следваш.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.