Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

DiyanTonchev92 avatar DiyanTonchev92 231 Точки

Ето и моите решения, oще в суров вид от изпита (всички дават 100):

Bunker Buster 

Аrray Slider - уловката беше да използваме BigInteger

Rage Quit

Population Counter

Като заклюление - всичко опира до упражняването и практиката. Съществена разлика в знанията ми на теория, в сравнение с миналия изпит, нямам, но този път бях изрешил всички задачи - от тези за подготовката, от лабовете, от миналия изпит, някои даже по няколко пъти. Миналия път си мислех, че знам достатъчно, за какво да се упражнявам и да се напрягам излишно...  smiley  Разликата - от 10 точки на 400...  Да преминеш от "Оф, да бе, как не се сетих...", на това да се сетиш.

П.П. Кодът ми на Bunker Buster малко мирише, ама в бързането... laugh

4
21/07/2015 09:20:02
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Здравейте,

Условията, решенията и тестовете са качени в страницата на курса. Решенията ги има и в Judge системата, която е отворена и за упражнение вече.

Накратко, какви грешки се допускаха най-често по време на изпита по мои наблюдения:

Задача 1 - на места грешно закръгляне силата на бомбата след деление на 2. По-често при смятане на унищожените бункери се пропускаха тези със стойност 0, но повечето хора мисля я откриха тази грешка.

Задача 2 - имаше един тест с BigInteger, той измъчи мнозинството хора с по 90 точки. Тест 10 беше проблематичен заради сплитването - доста хора зачистваха празните места от стринга, но пропускаха да съобразят, че такива може да има и в началото или края, един Trim() вършеше работа, а още по-добре - просто да се сплитне с опцията RemoveEmptyEntries. Основно затруднение разбира се беше смятането на индексите, най-вече при по-големи отрицателни офсети, където трябваше повече мислене и може би малко рисуване.

Задача 3 - грешката на 3-ти нулев и 1-ви състезателен тест беше в изчисляването на броя уникални символи. Броят повторения на всеки стринг беше в диапазона 0-20, което значи, че при 0 този стринг не трябва да се принтира на изхода изобщо, а според условието - броят се реално използваните символи, т.е. изпринтираните.

Задача 4 - дава 30 точки ако населението се пази в int, но лесно се вижда, че при 3 града с население по 2 млрд. това значи, че населението на държавата трябва да е long. Доста хора ползваха и класове, което като цяло е излишно.

8
naskoni avatar naskoni 68 Точки

Здравейте,

Трета задача я реших със списъци, защото такава идея ми дойде. За Regex i Match не се сетих, явно защото не съм ги упражнявал достатъчно. Даваше ми 90 точки, благодарение на коментара на Filkolev я докарах до 100. :)

Ако на някой му е интересно да види решението: http://pastebin.com/feU31YSh

0
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

Здравейте колеги,

И от мене малко решения, дават по 100 точки, и са във вида, в който съм ги предала на изпита:

01. Bunker Buster

02. Rage Quit

03. Array Slider

04. Population Counter

Аз както винаги бъркам глупости....

най-дълго писах първа задача, 2-3 часа :) Защото destroyed bunkers са клетките с value < = 0,  аз разбира се 2 часа броих < 0 само, и сменях хиляди други неща, не и стандартното за мен недоглеждане на условието...

Трета и четвърта ги направих за минути, втора - написах един ред от изчислението на индекса, забравих че съм го писала ...., не се оправих с отрицателните индекси докато не почнах цялото изчисление наново....

Изпитът не беше сложен, времето беше достатъчно - но съм си стандартно разсеяна :)

Върхът на което беше представянето ми на изпита по ООП - където забравих да си напиша override ToString() и съответно не печатах нищо :)

Моето безкрайно възхищение от подготовките за изпит направени от Фил, Наско и Данчо - понаучих се кое как се пише професионално, не по моята предишна пещерна технология.

 

4
milen.stefanov avatar milen.stefanov 40 Точки

На Rage Quit на някой да му се случи на 3-ти нулев тест да му изкарва 54 уникални символа, вместо 53?

0
20/07/2015 11:27:51
milen.stefanov avatar milen.stefanov 40 Точки

Вече разбрах къде е бил проблема! angry

0
zdravko7 avatar zdravko7 63 Точки
Аз имах същия проблем, гърми ми третия нулев и първия нормален тест. Мислех си, че whitespace-a не е символ, но като го exclude-нах всичките други тестове гръмнаха :D Как го измъдри?
0
milen.stefanov avatar milen.stefanov 40 Точки

Фил го е написал по-нагоре :)

0
20/07/2015 12:30:11
milen.stefanov avatar milen.stefanov 40 Точки

Да попитам резултатите от този изпит кога ще се отразят в акаунтите ни? Аз лично се явих за втори път с цел повишителен (успешно за моя радост), но все още в профила стои резултата от предишния изпит.

0
20/07/2015 12:52:08
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Предполагам до края на седмицата. Първо ще изкараме по ООП оценките, утре или в сряда, след това и от този изпит.

2
milen.stefanov avatar milen.stefanov 40 Точки

В тази връзка, поправителен (повишителен) по ООП планира ли се и ако да - ще има ли такса?

0
20/07/2015 20:35:46
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Поправка по ООП ще има в поправителната сесия в края на нивото, както за всички курсове. За поправителен изпит таксата е 20 лв. Advanced C# изпитът в неделя беше изключение.

0
mitaka206 avatar mitaka206 4 Точки

Някой може ли да ми каже за що ми дава грешка при изпълнение?
03. Rage Quit - http://pastebin.com/gUGT2nsA

0
Stanislav.Petrov avatar Stanislav.Petrov 12 Точки

Здравейте,

Може ли някой да ми помогне да разбера къде греша в решението на Problem 3 – Rage Quit:

 https://pastebin.com/zCHnsmJF

Аз съм tech modul и не сме взели много от нещата , които сте използвали за решаването й.

Очевидно по начина , който съм избрал няма да стигне времето, НО не разбирам, защо на 2,3,4,5 и 8 тест judge-a дава грешен отговор. (на 6,7,9 и 10 не му стига времето) - първите 3 теста са си ок.

Some help pls.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.