Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MartinDachev avatar MartinDachev 30 Точки

[Data Structures] Оценяване на домашното

Здравейте, днес получих коментар (анонимен разбира се) за домашното от миналия път - за Стекове и Опашки. Той е следният:

"Няма нужда да се правят отделни проекти за всяка задача. По един клас на задача е абсолютно достатъчно. Също така не е нужно да се качават папките bin и obj, които Visual Studio създава само. Опитай се сам да провериш домашното си като цъкаш един по един на всеки проект. На следващото си създай само по един клас на задача и виж кое ти е по-удобно за проверка."

Това е коментара, учудих се, че няма коментар върху задачите от домашното... Въпроса ми е как вие попринцип си подреждате задачите, защото на мен ми е по-лесно като са разделени и да ги пиша и да ги проверявам. А и всички домашни, които съм проверявал, са били разделени... Кажете на вас как ви е по-лесно за проверка и дали си ги разделяте на отделни проекти попринцип.

3
Структури от данни и алгоритми 20/07/2015 17:06:41
mgulubov avatar mgulubov 73 Точки

По принцип е хубаво, задачите да се групират в проекти, но дали всяка ще е на отделен, вече зависи от специфичните задачи. Например, двете задачи за развиване на стек и опашка, може да се групират в един проект. Unit тестовете, също може да са в един проект. Но, ако имаш няколко задачи, всяка от които изисква execution през Main метод, вече е добре да са в отделни проекти, за да може да има отделен Main метод за всяка. Аз лично, процедирам по този начин със задачите. А, това, че въпросния човек ти е оставил коментар само за подредбата, вече е негов пропуск, но най-вероятно си се справил добре и просто е нямал други забележки :).

2
quickben avatar quickben 966 Точки

"Няма нужда да се правят отделни проекти за всяка задача. По един клас на задача е абсолютно достатъчно."

Моето лично мнение е, че ако видя такъв коментар първо ще се смея много, и без да се замисля, ще дам некоректен и неполезен :)

От друга страна все пак това е външен курс и може да има хора които по-принцип са напред в матеряла(щом са се записали в този курс), но да не знаят базови неща като организация на проект, по-принцип от първия ден в СофтУни се казва, че е силно препоръчително всяка задача да е в отделен проект а всичките проекти да са в един solution.

Ако найстина има основание да се обединят една,две, три.. задачи то тогава може, но всички задачи в един проект с по-един клас не е добре, най-малкото след време като си видиш solutiona ще се чудиш точно какво има в него. :)

ps -  ще те помоля да си именуваш по-добре темите за в бъдеще, нищо, че тази тема е във правилния раздел, но тя се показва на главната страница на форума и не се разбира лесно за кой курс става въпрос 

4
20/07/2015 17:06:22
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.