Loading...
MladenMladenov avatar MladenMladenov 80 Точки

[QA Fundamentals - юли 2015] Homework - Java

Здравейте Колеги,

 

Ето моето решение на домашното: https://gist.github.com/MladenMladenov/d708a5305f13f86b0e7c

имам само 1 въпрос - защо програмата не ми даде да имам 2 скенера под 1 и същи метод?

След C#, Java ми е малко странна! Ще трябва време да се ориентирам :) 

 

Тагове:
0
QA Fundamentals 28/07/2015 12:19:02
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

За какво са ти два скенера? По принцип няма проблем, не съм сещал трудности да направя, но много рядко се налага действително; в общия случай ти трябва само един скенер за System.in.

Edit: in.close() - не го прави това. Така затваряш потока System.in. Затварят се само ресурси, които ти си отворил.

1
24/07/2015 23:37:50
MladenMladenov avatar MladenMladenov 80 Точки
Причината за двата скенера беше идеята да имам2 скенера поради факта, че са 2 задачи,да получиш отговор на предишната преди да въведеш данните за следващата. В момента въвеждаш 3 числа и получаваш 2 отговора, а идеята беше въвеждаш/получаваш. Възможно ли е in.close от горния скенер да чупи долния? (В момента не мога да го тествам)?
0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Да, затваряйки in, затваряш System.in, след което новият скенер удря на камък. Не ти трябват два скенера, излишно е.

Ще ти дам аналогия със C#. Представи си, че класът Console не беше статичен, т.е. за да го ползваме, трябваше да ползваме обект: Console in = new Console();

След това четеш стринг така: string input = in.ReadLine();

И по-надолу правиш: Console in2 = new Console();

string anotherInput = in2.ReadLine();

Понеже в C# този клас е статичен няма такива недоразумения, но надявам се разбираш защо няма логика от втори скенер, който да слухти на системния вход. Втори скенер би ти потрябвал ако взимаш данни от друг поток, на мен лично не ми се е налагало никога в скромния ми опит с Java.

1
24/07/2015 23:59:53
MladenMladenov avatar MladenMladenov 80 Точки
Благодаря за обяснението, мисля,че те разбрах. И като премисля още малко ми се струва дори удобно. Забелязах,че празен стринг също не чупи входа ,чака си типа данни. Отново, много благодаря за обяснението.
1
25/07/2015 00:07:24
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.