Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Nick1R1 avatar Nick1R1 115 Точки

Проблем със задача от предишен изпит.

 Здравейте, занимавам се с C# от стартирането на юнския Programming Basics, днес реших да се помъча над някоя от изпитните задачи. Започнах да се упражнявам от първа задача на 26 Април (Evening), смятам че съм я решил както трябва, но според Judge системата не съм ! https://judge.softuni.bg/Contests/82/Programming-Basics-Exam-26-April-2015-Evening  условието на задачата, http://pastebin.com/GVQP93TY моето решение. Judge-a гърми и не ми дава точки, моля за Support. :)

Тагове:
0
Programming Basics
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Гърмят ти три нулеви теста, това трябва да ти е напълно достатъчно да видиш къде бъркаш.

Не закръгляш отговорите, вероятно е от това.

0
26/07/2015 17:02:57
Nick1R1 avatar Nick1R1 115 Точки

Какво значи нулев тест и на Judge-а мога ли да гледам какво точно ми гърми?? Иначе ти благодаря за отговора, вече си намерих грешката.

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Нулевите тестове са тези, които са ти дадени в условието и за които знаеш какъв вход ти подават и какъв изход се очаква. Като си събмитнеш решението в Детайли може да видиш за тях точно какви са разликите между твоя и очаквания изход с diff checker.

0
Daniel_Iz avatar Daniel_Iz 9 Точки

Не си ги сложил да се закръглят до второто число след запетаята :)

 

Console.WriteLine("{0: 0.00} {1}", money, bankOrFriend);

 

100/100

 

:P

0
Nick1R1 avatar Nick1R1 115 Точки

Хаха да, много глупава грешка, благодаря ви.. :)

 

0
peterborisov avatar peterborisov 123 Точки

Console.WriteLine("{0:F2} {1}", money, bankOrFriend);

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.