Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Yanita7 avatar Yanita7 1 Точки

Оценяване на домашно

Здравейте. За пръв път оценявам домашно и въпросът ми е защо не мога да проверя дали програмата тръгва с Ctrl F5, като натисна нищо не се получава. Или домашната трябва да се проверява само на око?

Тагове:
0
Programming Basics
Lamms avatar Lamms 197 Точки

Здравей, ако отвориш solution файловете, ще можеш. Най-удобно е, ако всички задачи, са вкарани в един общ solution, както обясняват на лекциите. Така проверяващият може да ги разгледа най-лесно и удобно задачите. За съжаление, не всички се съобразяват.

0
Yanita7 avatar Yanita7 1 Точки

Благодаря много за отговора. Ще опитам и ще прочета повече за solution, за да си го изясня :)

0
krume avatar krume 1 Точки

Solution е обединението на повече проекти в един solution. Файла е  .sln, като го отвориш ще ти се заредат всички проекти в този solution. Както каза колегата стига да са направени по този начин. 

0
Yanita7 avatar Yanita7 1 Точки

Благодаря. Успях да го отворя. И аз ги правя в един solution домашните.

0
antonio_rtodorov avatar antonio_rtodorov 74 Точки

Здравей,

понеже проверяваш домашно за първи път, според мен трябва да знаеш, някои от следните неща:

1. Минимума за проверка са 3 домашни (т.е. може да провериш и 100, дори ще е добре за тебе, защото може да видиш как една задача може да се реши по много различни начини)

2. Когато ги проверяваш е хубаво да тестваш примерите, които са дадени в условието на домашното ( това е с цел да провериш дали е спазено условието и програмата работи коректно)

3. Когато оценяваш домашното имаш поле за коментар, там е хубаво да напишеш положителен отговор, ако ти е харесало или ако нещо не сработва може да напишеш на съответния колега къде точно му е грешката и какво му препоръчваш да прочете или да му дадеш дадено решение и т.н.(избягавай да пишеш коментари от типа "Цялото домашно ти е грешно и точка." или нещо подобно)

4. Всяко домашно трябва да се слага в Blank solution и е хубаво всеки добавен проект към него да се номерира с 01. Името на задачата. (това се прави с цел по-лесно да се проверяват домашните)

5. Трябва да знаеш, че когато проверяваш даден solution, много често се случва да не е Set-нат дадения код и когато търгваш да го компилираш се зарежда друга задача, а реално гледаш кода на следващата задача, което се прави с дясното и Set as project... за да компилираш кода, който гледаш

P.S. според мен е хубава практика, когато се дава отрицателна оценка за нещо да се обясни, защо се дава

Надявам се да ти е помагнала тази информация,

Поздрави,

2
28/07/2015 11:16:02
Yanita7 avatar Yanita7 1 Точки

Мерси за съветите. Много ще са ми от полза.

0
ibakyrdjiev avatar ibakyrdjiev 172 Точки

Гледай ги с Notepad++

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.