Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Petya avatar Petya 2461 Точки

Отстъпки за лаптопи Lenovo от Laptop.bg само за студентите на СофтУни

Приятели, договорихме се за отстъпки за лаптопи Lenovo, предоставени от Laptop.bg специално за студентите на СофтУни. Повече инфо, както и конкретната оферта можете да видите ТУК

Тагове:
15
WhatTheFoxSay avatar WhatTheFoxSay 61 Точки

Пича от ardes беше постнал доста по големи отстъпки. Да не се излагат laptop.bg може и повече.

9
scinetic avatar scinetic 40 Точки

"На тези 5 модела, Laptop.bg предлага 5% отстъпка на студентите на СофтУни. На всички останали Lenovo
модели, предлагат 3% отстъпка."

Woooooow, жесотки отстъпки, няма що :D :D :D

4
martinski avatar martinski 66 Точки

Някой май е решил да печели на гърба на студентите от Софт Уни...?Поредната комерсиална проява...3%.......???Много щедро:)

0
ScreeM avatar ScreeM 19 Точки

То винаги може и повече, но и 5% е нещо. На 1000лв лаптоп 50лв отстъпка да ти дойде просто ей така, хич не си е малко. Само мога да се радвам, че го предлагат въобще. :)

1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Айде стига, СофтУни имат добра база от студенти, които биха искали да си купят лаптоп с отстъпка. Леново щяха отново да са на печалба и при отстъпка 20%, и повече клиенти, които СофтУни може да им предостави. Говориш глупости, 5% на 1000 лева са точно нищо осезателно :)

2
ScreeM avatar ScreeM 19 Точки

За тебе 50лв отстъпка на 1000лв може да не са нищо, но за много хора като мен са. И не Леново правят отстъпката, а laptop.bg. Човекът, който говори глупости, си само ти! Гледай на отстъпката като нещо положително, а не да искаш още, то винаги може и още.. :)

-2
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

И това би те накарало да си купиш лаптоп, който иначе не би купил, ако струваше 1000 лв?

0
taewu avatar taewu 23 Точки

нещто по ефтино ? за мен например 600 лв са ми адски много с отстъпка или без...   и разбира се да става за нашите нужди

 

аз се обаждах и ми казаха ,че не знаят за такава договорка ???

2
LinAdmin avatar LinAdmin 78 Точки

Доколкото разбирам от офертата, последната важи за записали поне един семестър, а към днешна дата няма даже явили се на приемен изпит.

От друга страна, обади се пак след 2 дена, за да попаднеш на друг служител. Често се случва да попаднеш на "незапознат" служител. Често се случва служители на фирми да живеят в съсвсем различна VLAN и да не разбират какво става нба 2 метра от тях във фирмата.

0
Petya avatar Petya 2461 Точки

@taewu Говорихме с Laptop.bg и изяснихме всичко. Вече трябва да е наред.

0
BoYaN avatar BoYaN 336 Точки

Здравейте,

гледам че доста от колегите са недоволни от 5-те (3-те) % отстъпка. Колеги, ако можете да издействате по-голяма, ще бъде чудесно, иначе поне имате, макар и малка, някаква отстъпка. До някаква степен съм съгласен с Вас, че е слабо предложението на Laptop.bg, като се има предвид, че официалния магазин на Lenovo предлага -5% срещу представяне на студентска карта (повече информация тук).

2
LinAdmin avatar LinAdmin 78 Точки

Здравейте,

Относно отстъпките, дали са малки или големи, всеки магазин/търговец си прави съответните сметки. Не мисля да коментирам тази част на темата. Макар, че наистина, можеше да се постраят повечко.

Това, което бих искал да кажа, е, че аз лично винаги съм бил фен и потребител на Dell и имам трети пореден Latitude. Пооследния си го купих миналия месец, за да мога да го използвам за програмиране.

От друга страна на работа използвам Lenovo T430 (от малко повече от година) и мога да сравня двата модела, защото се водят бизнес клас и двата.

Не се наемам да излъча явен победител, но и двата са с i5 и 8 гъби DDR3. Разликата е, че единият е с WIndows 7, а вторият с RedHat OpenClient и няма как да ги бенчмаркна, но ако трябва да избирам, бих се ориентирал по цената и по това, че съм повече фен на Dell.

Доколкото мога да сравня, Dell имат по-ниски цени и като потребител на двете марки, мога да потвърдя, че са доста стабилни и дввете. lenovo-то е устойчиво на изпускане, зе другия незнам и предпочитам никога да не разбирам :-)

Това, което бих изтъкнал на Lenovo-то, е че е има подсветка на клавиатурата, а моя Dell няма такава екста. Иначе има модели с подсветка. Относно дали е полезно или не, има си своите плюсове. Използвал съм го два пъти и ми свърши работа. Друга екстра е, че почти не загравя, като прекарвам с него 8 часа днвно. Dell-a понякога започва да духа топъл въздух при продължителна работа.

Това, което бих изтъкнал на Dell-а е, че дисковото устройство се изважда и може на негово място да се сложи втори HDD (hot-swap). На стария ми Latutude  можеше да се слага втора батерия и флопи, освен дисковото устройство.

Хубавото е, че бизнес машините като цяло повечето се произвеждат с display port, а не с HDMI, като първия предлага по-високи резлюции и доколкото знам, може да управлява до 4 екрана, което е доста добра въжможност да си пуснете втори/трети екран с HD (отделно и двата идват със стандартен изход за монитор).

Незнам какви са условията на Dell в България, но също имат доста корави машини.

Пробвайте да говорите с laptop.bg или с други риселъри за Dell-ска оферта.

Относно параметрите мисля, че i3, максимум i5 като процесор е свръх задоволително. С lenovо-то пускам KVM виртуални машини и процесора е далеч от максималния си потенциал. Да се ходи по-нагоре в процесорите е абсолютно излишно и скъпо. Относно паметта, мисля, че 8 GB e идеално за повечето птребители.

Като заключение, ако искате по-голяма отстъпка, пробвайте да потърсите приятел с фирма. Купувате на името на фирмата и после делите ДДС-то, или ако е голям приятел ви го връща цялото. Това в Бг би се равнявало на 20 % отстъпка от цената.

 

Поздрави

 

Update:

Пропуснах две неща: И двете марки са подготвени за WWAN карта (3G, GPS и т.н. благини), защото макар и без заводски инсталарана такава карта, са пригодени, чрез вградени в капака антени и слот за сим карта зад/под батерията. Една такава карта я намирате за под $50 карта + доставка до вратата, където и да е по света.

А друг плюс на lenovo е, че mouse pad-а е по-голям в сравнение с този на Dell. Ако ще го използвате него, а не външна мишка, е хуаво да се замислите. Аз в това отношение чупя бизнес линията с геймърска мишка, която прилича на космически кораб и свети :)

5
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Някой да си е купувал Lenovo Thinkpad E540? Спрях се на този модел (с по-ниски параметри от този в офертата на laptop.bg), но търсейки мнения за него попаднах на форума на Lenovo, където има тема с около 17 страници коментари за power issue. Като го изгасите и после не може да се включи и трябва да се маха батерията на дъното, за да се ресетне CMOS и едва тогава тръгва. По няколко пъти са пращали лаптопите в сервиз и всеки път са сменяли дънната платка, но без да бъде решен проблема. Ако някой е купувал от тази серия би ли споделил при него има ли проблем и ако да, то решен ли е проблема от сервиза на Lenovo? Отделно четох и че вентилатора като се включи и работи постоянно на пълни обороти, без значение колко натоварен е процесора.  http://forums.lenovo.com/t5/ThinkPad-Edge-S-series/Re-E540-power-issue/td-p/1379057

0
smvalkov avatar smvalkov 12 Точки

Извода е, че laptop.bg се опитват да си пробутат непродаваемите лаптопи при това предлагайки символична отстъпка. Нищо ново в БГ това е реалността в маркетинга.

6
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.