Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Nikolaj.Dimov90 avatar Nikolaj.Dimov90 0 Точки

Нов съм, от къде да започна ?

Здравейте на всички,

нов съм, искам да ви попитам от къде да започна, дали от книгата да чета последователно и да правя задачите, дали да гледам разни видео лекции и да решавам задачи, има ли смисъл да гледам стари лекции и видеа ?

Ще бъда много благодарен, ако ми отговори някой който наистина е започнал от 0 и в момента е доста напред, как е процедирал, как си е разпределял задачите във времето и тн.

 

Успех !

Тагове:
0
Общи приказки
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки
Best Answer

Дали ще решиш да започнеш с книгата или видеа от лекциите зависи от теб и от това кое при теб работи по-добре докато учиш нещо ново. Аз предпочитам да гледам видеата, на по-висока скорост (1.5 - 2).

Съществена промяна в материалите за въвеждащия курс няма, така че може да хванеш която искаш инстанция на Programming Basics и да гледаш лекциите; имаш богат избор от лектори и може да избереш този, който най-много ти допада като стил на преподаване. Задължително след видеата прави упражненията (може да ги намериш в по-новите инстанции, например тук) и домашните след тях. 

2
IliyanKordev avatar IliyanKordev 50 Точки

Според мен, започни да гледаш видеата и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да правиш домашните.Разликата между старите и новите видеа е, че в новите има нови неща, някои малки неточности са оправени и разбирасе човека който я води. А относно книгата тя е помощно стредство. Можеш и нея да я четеш, но все пак гледай видеата. И също можеш да решаваш задачите от края на всяка глава от книгата. Това е тема относно един сайт, в който има задачи но все пак тях ги остави за след тези от книгата и домашните.

Успех!!! Дано съм ти помогнал!

1
quickben avatar quickben 966 Точки

"А относно книгата тя е помощно стредство. Можеш и нея да я четеш, но все пак гледай видеата."

Колега книгата далеч не е помощно средство, даже е точно обратното, защото в книгата са засегнати много повече теми и то в по-голяма дълбочина от това което се дава на Programming Basics курса.

Аз лично препоръчвам на всеки които е начинаещ и иска висок резултат на входния изпит да изчете поне половината глави от книгата.(без рекурсия, тя е за по-напред)

4
dgp_82 avatar dgp_82 19 Точки

Съгласен съм с теб! Книгата засяга нещата в дълбочина и ако успеш да усвоиш материала от книгата, предполагам няма да имаш проблем и на изпита.

 

1
31/07/2015 14:25:00
expressingx avatar expressingx 21 Точки

Здравей,

Моят съвет е да започнеш с книгата на Наков, Въведение в програмирането със C#. http://www.introprogramming.info/intro-csharp-book/

Лесен за разбиране език за новаци и плюс това с книгата започваш от нулата буквално. Същевременно можеш да се запишеш и в безплатния курс на СофтУни - Основи на програмирането. Имай в предвид, че се иска доста писане на код за да схванеш нещата. Хубаво е да решаваш всички задачи след всяка глава/лекция.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.