Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nick.genov avatar nick.genov 104 Точки

Решение на част от задача 6 - Rated Movies by User (DB Apps изпит - 2-ри Август)

Здравейте, колеги.

Нещо се затруднявам да наглася една част от json резултата в последната задача от изпита. Това е моето решение:

https://github.com/nickgenov/DatabaseApplications/blob/master/DB-Apps-Exam-August-2015/Code-First-Query-Database/QueryDB.cs

userRating винаги ми излиза като празен масив []. Пробвах доста различни начини, в последния даже оставих Id на потребителя нарочно, за да видя по него, но пак не ще :)

Ще съм благодарен, ако някой ми посочи къде бъркам.

Поздрави

 

Тагове:
1
Advanced Level: Back-End 02/08/2015 18:06:34
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

+1, абонирам се : ) И при мен изпитът свърши там : )

1
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Ето как съм ги направил аз :

http://pastebin.com/x4sNv2Ju

На третата бях пропуснал, че трябва да са само филмите с AgeRestriction.Teen и сега ме е яд малко... smiley

Ето и целия solution с решенията на изпитните задачи /сигурен съм, че имам тук там грешки и несъобразени неща, но.../: GITHUB

И да си кажа - изпита беше добре измислен, беше с една идея по-различен от предишните, нямаше големи чуденки какво е искал да каже автора на задачите, нямаше и кой знае какви пропуски в условията и примерния изход. И другото хубаво беше температурата в залата - днес се живееше smiley

2
02/08/2015 19:05:50
nick.genov avatar nick.genov 104 Точки

След малко ще видя решението, че все пак човек трябва и да яде :)

Благодаря!

 

 

 

-1
02/08/2015 19:19:44
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Това е моето решение на изпита:

Media

Трите заявки от последната заявка не бяха трудни. По-голям проблем би било да се направят без работещ seed. Иначе изпита според мен не беше по-труден от досега даваните.

1
Zakkgard avatar Zakkgard 39 Точки

В модела трябва да имаш една колекция за всички рейтингс които юзъра е дал, а те по себе си реферират даден филм. В момента селектираш (по мое разбиране на задачата), така наречените 'favourite movies' а не е задължително юзъра да е дал оценка на тях. Няма да пращам код, понеже решението ми е идентично на това на Анатоли :)

1
coaster avatar coaster 412 Точки

Няма друга тема, свързана с този изпит, затова ще използвам твоята, за да изкажа впечатлението си от него. :)

Изпитът беше интересен, определено нямаше време за губене и както се казва "every second counted". Честно казано не очаквах да има толкова задачи и части от задачи, свързани с JSON & XML - не бях поглеждала import/export с нито един от двата типа, но всички видяхме, че май това беше акцента вчера. И както не веднъж съм се убеждавала - доста голяма част от материала се усвоява точно в тия няколко (напрегнати) часа. Вчера научих как се работи с данни от и към json файл, както и как се експортва към xml. За XML import така и не остана време, т.е. 4-та задача я няма. 5-та ме измъчи доста, може би й отделих малко повече от 2 часа, но тъй като беше обвързана с 6-та, я приех като предизвикателство и стана доста прилична. Ето решенията ми без 4-та: ЦЪК :)

2
manito_17711 avatar manito_17711 43 Точки

При мен няма какво ново да се види... 

GitHub

Като ви гледам кода.. и после моя.. определено курсовете по ООП и КПК си казват думата. Ако някой чете този пост - да си изкара курсовете, ще му трябват...

Edit: Даже в бързината съм си изтрил "data" папката от code first задачата и сега гърми... laugh

Поздрави

 

 

-2
03/08/2015 22:59:50
coaster avatar coaster 412 Точки

Много неуместна забележка, колега. Поздравявам те за изчистения ти и подреден код, но поздравявам и всички нас, които бяхме хвърлени от бившето ниво 1 (HTML, CSS, PHP и т.н.) в ниво Back-End и без да сме учили ООП или КПК, някак се справихме със задачите. Сигурна съм, че всички, които не сме имали възможност да минем през тези курсове, ги очакваме с нетърпение в следващото ниво Front-End.

Peace ;)

2
manito_17711 avatar manito_17711 43 Точки

Мадам, съжалявам ако някой ме е разбрал погрешно. Аз също съм от бившето ниво 1, също не съм карал курсовете по ООП и КПК и често казано, мнението ми бе похвала за вашите решения, защото смятам моето за "некачествено" - повтаряне на код, лошо именуване... Лично аз останах с впечатление, че вие сте карали въпросните курсове...

Успех...

2
coaster avatar coaster 412 Точки
Ами значи аз се извинявам за недоразумението :) Нещо взаимно не се разбрахме. Няма значение, важното е всички да са доволни от резултатите си..!
0
Petar_Belberov avatar Petar_Belberov 41 Точки

Кога започва курсът - "Web services and cloud", не мога да го видя в графка на залите?!

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

11-ти август.

1
nick.genov avatar nick.genov 104 Точки

А изпита мисля, че беше на 30-ти :)

0
Petar_Belberov avatar Petar_Belberov 41 Точки

Наистина ли? :D

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.