Loading...
ALEXXX avatar ALEXXX 4 Точки

[Technical Issue] Как да избегна преинсталация на Windows 8

 От няколко дни на сам машината ми взе да се бави, все по често се появява кръкчето на курсора за изчакване. Може ли нещо да се направи без премахване на приложения или ще се наложи преинсталация?

Тагове:
-1
Общи приказки 03/08/2015 17:38:12
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Може да опиташ с Refresh опцията на Windows 8

0
ALEXXX avatar ALEXXX 4 Точки

Ок, но така ще се премахнат всички приложения което не желая. Моя грешка, че не съм написал по-горе

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Ами ако се е поомазал едва ли ще успееш да го оправиш до добре работещо състояние без преинсталация...

Ще ти кажа аз как процедирам по принцип - правя чиста инсталация на Windows, инсталирам програмите, които ползвам и си правя един имидж на диска - System Image BackUp - и след това при нужда възстановявам от диска до чисто нова работеща система за броени минути.

Едит: Както колегата долу каза - вариант ти е възстановяване до предишно състояние със System Restore /ако е включен/.

0
03/08/2015 17:49:13
IBraynov avatar IBraynov 74 Точки

1. Може да върнеш windows към предишно състояние, в което не е правил проблеми. Control Panel -> Recovery -> Open System Restore -> следваш стъпките и си избираш от наличните предишни състояния

2. Хубаво е да направиш една проверка с Malwarebytes(Google it!) и с вградената антивирусна.

Ако горните две не помогнат:

WinKey + R -> msconfig -> Services Tab -> Hide all Microsoft services -> Disable all -> Startup tab -> Open Task Manager ->Disable all unknown programs

Рестартираш и ако се държи добре компютъра, почваш да връщаш едно по едно нещата, които си изключил. Ако отново се държи странно, тогава може да направиш един refresh, както е написал колегата.

 

Поздрави,

Иван

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.