Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

thepowerof4 avatar thepowerof4 98 Точки

И аз съм с 10-ка вече и на десктопа и на лаптопа и съм довоелн - проблеми никакви, пърформънсът е по-добър. Ако ви притеснява събирането на данни от системата, което е преиначено и преувеличено в нета, сложете си ентърпрайз версия (ако не държите да си запазите оригиналната про/хоум версия след ъпгрейд на легален 7/8). Ентърпрайз версиите позволяват цялостно изключване на телеметричните данни, както съм направил: http://prikachi.com/images/294/8281294m.png

В момент съм с Ентърпрайз LTSB (long-term service branch), въпреки че получих легален Pro след ъпгрейд. LTSB версиите се явяват 10-ка без Modern UI приложенията (Edge, Cortana и цялата купчина безполезни за мен телефонни/таблетни боклуци). Дори калкулаторa е класическият, познат калкулатор (и за другите го има и може да се инсталира). При LTSB няма да се пушват фийчър ъпгрейди, както при Current Branch-a (всички останали), ами ще е на акумулирани етапи. Пърформънс и секюрити кръпките ще са редовни, иначе. Ако продължават да не пробутват модърн уй тъпотиите, идеално. Една модернизирана "боза", без глупостии в стил 7-ца: http://windowsitpro.com/windows-10/understanding-long-term-servicing-branch-and-current-branch-windows-10

1
05/08/2015 10:39:44
pataroka avatar pataroka 319 Точки

На маниаците на тема "Лични данни" представям само тези две статии:

http://www.malwaretech.com/2015/05/hard-disk-firmware-hacking-final-part.html

http://www.computerworld.com/article/2885069/theres-no-way-of-knowing-if-the-nsas-spyware-is-on-your-hard-drive.html

Не ви убеждавам - така ли е, не е ли така? Само споделям информация. Вие сами си правете изводите...

Аз лично ще се притеснявам за личната си информация, чак като почна да разработвам план за изтриването на САЩ от лицето на земята или ако успея да направя студен ядрен синтез в домашни условия.

Едит: Май току-що си изкарах черния печат за щатската виза...:)

1
05/08/2015 23:53:43
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки

Личните данни винаги са болна тема. Информацията колко и маловажна да е, като се събере доста, става важна. Станахме свидетели как се хакват компании като Сони и други които успяха да си купят "някакво" мълчание в мрежите, бяха хакнати.

Ако си мислите че вашия компютър не е важен само защото си пишете домашните на него и нямате никаква важна информация е много грешен поглед на нещата. Всяка хакната машина, превърнта в зомби, без дори да усетите е важна в една атака.

И на темата, Майкрософт си предлагат "безплатния" продукт. Не карат никого на сила да го ползва. Който се съгласил, ще дава лични данни. Който каквото и да обяснява, нека да снифи пакетите към Майкрософт за да рабере какво се праща.

Иначе, БРАВО имаме конзола която се разпъва на цял екран. Друго не се сещам какво има ново и хубаво в Windows 10.

0
06/08/2015 00:45:30
byclops avatar byclops 126 Точки

Явно масовото шпиониране чрез хакерски методи вече е нерентабилно, а пък и всички вече разбраха за него. Решението - да се интегрира шпионската функционалност директно в операционната система официално и легално, а потребителите да декларират че са съгласни.

И тук не става дума просто за следене на онлайн активност, е-мейли, фейсбук профили, cookies и search results, а за достъп до всеки един файл на компютъра и потенциално до всяко едно устройство (последното може и да е спекулация но не го изключвам напълно).

Решили се да се защитите, като си криптирате диска - няма проблем, bitlocker ключа се архивира на OneDrive (за ваше удобство), така че данните ви са на разположене. 

 

Ето една илюстрация от EULA-та:

We will access, disclose and preserve personal data, including your content (such as the content of your emails, other private communications or files in private folders), when we have a good faith belief that doing so is necessary to protect our customers or enforce the terms governing the use of the services

1
dimityr.jechev avatar dimityr.jechev 198 Точки

Някой може ли да ми каже как да си възстановя App Store,че го затрих :D

0
dimityr.jechev avatar dimityr.jechev 198 Точки

При мене тоя Package не съществува :D

0
micro3x avatar micro3x 135 Точки

10x thepowerof4,

Това на мен ми реши проблема. (След Upgrade AppStore излиза инсталиран но не тръгваше изобщо)

0
S.Iliev avatar S.Iliev 47 Точки

За сега съм доволен от 10-ката. Ще я видя известно време как ще се държи.

Едно нещо ме равесели. :D

2
nrayanov avatar nrayanov 39 Точки

Здравейте, колеги,

Използвам Windows 10 редовно от около 3 месеца и нямам сериозни забележки.

Има известни проблеми с Chrome свързани с refresh-ването на страници, но не е болка за умиране.

Друг дразнещ проблем, който се появява е свързан с работата на Start menu-то и task-bar-а. В даден момент просто спират да работят (или поне с ляв клик на мишката). Решението на този проблем е следното:

1. Open an elevated (admin) command prompt.
2. Through it open Power Shell (type PowerShell).
3. When the PowerShell is ready type in:
Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

If there are errors or stops in the middle of nowhere, do the following:
1. Open an elevated (admin) command prompt. Enter:
sfc /scannow

2. After that:
Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

And then again in PowerShell:
3. Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

4. Restart

Поздрави и дано съм помогнал на някого,

Николай Раянов

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Да използвам темата за един въпрос:

Някой има ли следния проблем или евентуално решение за него: В Win 10 /като преди това и в Win 8.1/ при отваряне на нова програма нейният прозорец се отваря не най-отгоре върху всички останали прозорци и съответно той да стане активен, а в бекграунда, зад другите отворени програми.

Много досаден проблем, на който не съм намерил още решение...

0
agogo avatar agogo 12 Точки

Здравейте!

Лично аз имам малко забавяне при стартирането му, сравнение с 8.1! Иначе друг порблем засега не виждам. Чух за проблем с конзолата(tab), но е въпрос на настройка.

Прехода от 7 към 10 може да е по-малко шокиращ отколко бе от 7 към 8 - лично мнение!

При новите системи винаги си имам едно на ум.

Лека!

0
rado84 avatar rado84 1 Точки

Не ме кефи тая ОС нещо. Бози в СофтУни, бози вкъщи... Изтърпях я два дена и ѝ набих шута. Ще чакам да излезе Windows 11, а дотогава ще си карам със 7-цата. Със 7-ца на Visual Studio 2015 му трябват максимум 5 сек., за да тръгне, а в СофтУни с Боза 10 - 15-20 сек.

 

-4
ViPeRsA avatar ViPeRsA 189 Точки

http://imgur.com/SRYoITJ

2
10/07/2016 23:59:48
rado84 avatar rado84 1 Точки

Адресът на снимката е това: http://i.imgur.com/SRYoITJ.jpg , а не това, което ти си пейстнал.

А в това видео https://www.youtube.com/watch?v=YL0eIvcS4-I дори лекторът спомена, че на Visual Studio му трябва бая време да тръгне - към 30 секунди. На домашния комп с Уиндоус 7 и вероятно по-слаби характеристики от комповете в СофтУни, както и от лаптопите на лекторите, с пусната и записваща Камтазия, от кликането на иконката до готовност за работа на VS са му нужни около 12 сек.

 

Между другото, има по-хубави мемета от горната, която изглежда като домашното по рисуване на второкласник.

-5
cap7ainjack avatar cap7ainjack 20 Точки

Здравейте,

Мина известно време от както се появи win 10, дори безплатния ъпдейт вече изтича.

Как ви се струва сега операционната система след като мина малко повече време?

0
alex1966 avatar alex1966 255 Точки

То мисля че вчера изтече, и аз не бих се върнал на предишните версий на Windows, просто защото свикнах с 10, не съм имал проблеми никакви освен с драйвери но при 1вия ъпдейт се оправиха

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.