Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Моите впечатления засега са само положителни. Ъпгрейднах в петък вечер без никакви проблеми. Малко се притеснявах, да не се счупи нещо за изпита в неделя по DB Apps - основно VS и SQL сървъра, но опасенията ми бяха неоснователни - всички програми, които ми се наложи да ползвам за тези три дни работят без проблем. Това което забелязвам е ползването на малко повече рам и по-малък живот на батерията на лаптопа /доколкото съм чел по живота на батерията се работи и би трябвало да възстановят продължителността на работа, както е при 8.1/.

Като дизайн ми допада много повече от този на 8.1. Новия браузър също ми допада, но ще ми хареса още повече когато стане възможно да се инсталират добавки като при chrome.

1
DHristoskov avatar DHristoskov 211 Точки

Абсолютно съм съгласен с a.angelov ,за мен също е по-добър от 8.1, ползвам го от края на юни месец и ако не броим многото updates всичко е ок.

0
andrey.blagoev avatar andrey.blagoev 62 Точки

Аз днес го ъпдейтнах и съм много доволен. Още не съм разгледал какво ново има, но определено визията му е по-добра от 8-цата. Най-важното, е че ми освободи около 15ГБ на ССД-то, което си е доста за мен :D

1
AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 333 Точки

Windows 10 си е модерна операционна система, която вече има някои екстри, които ги е имало още миналия век в linux. Можеш да имаш повече от един десктоп, което си е доста удобно за хора, които имат малко повече работа пред монитора. Store приложенията се отварят в/у десктопа. Action center-а ни предлага "tablet mode", което ми се стори яко. Има някои анимации и не е толкова дървен. При мене ползва толкова РАМ, колкото ползваха 7 и 8/8.1. Буутва по-бързо и ъпдейтва по-бързо (за сега). Инсталира и ъпдейтва всички драйвъри без да се налага да го правя ръчно.

Но...

Няма възможност за персонализация. Не можеш да промениш това, което някога се променяше. Не можеш да деинсталираш Cortana. Аз лично не искам ненужна информация в/у системния ми дял. Ъпдейтва бързо, но отново дъвче хард-диска като бебе биберон (тези, които са ползвали линукс, знаят за какво говоря). Windows Store крашва безпроблемно, бързо и периодично, а Skype така и не успях да го инсталирам (Store версията), което ме впечатли, защото е продукт на M$.

При активацията му дадох CD Key, който беше невалиден и това беше последният ми опит да го активирам с ключ. В последствие като цъкна на "activate" дава грешка с код, който не говори нищо на обикновения потребител. Да предположим, че съм сбъркал ключа и после не мога да го активирам... какво правим в такъв случай? - възползваме се от безплатните 15 минути разговор с майкрософт...

Edge Browser наистина зарежда страниците бързо, но забива по-бързо. Не го прави при всички сайтове, а при значителен брой. Явно някои скриптове го бавят и забива за определен интервал. Същите сайтове биват отваряни безпроблемно от алтернативите браузъри. Не се справя добре с 30-40 табове едновременно. За пъри път 4k видеа ми засичат сериозно. Това идва от факта, че Edge не поддържа WebM и VP9, а възпроизвежда видеата с mp4 формат с помощта на avc кодеци. Това не е от компютъра ми, защото с останалите браузъри 4k видеата вървят гладко, без dropped frames и видео картата ми не е евтина. Има вероятност да е от несъвместимост с AMD драйвърите, но това пак си е проблем на Edge. Току що отворих developer tools, след което последва моментално и нежелано затваряне на браузъра, което е причината да пиша този коментар втори път. Не поддържа плъгини, което го прави дървен и безполезен (за мен).

Все още е чисто нова операционна система и е нормално да има недоизпипани неща, които в последствие (с помощта на светкавично бързи ъпдейти) ще се оправят. И все пак windows 10 не е продукт, а клиент - ние сме безплатните продукти.

8
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Доколкото разбрах има все още доста работа по Edge, за момента няма и приставки поради което не го ползвам (без адблокер в нета не влизам от години). До края на годината се очаква да се допълнят функционалностите му, ще ми е интересно да видя дали MS ще успеят да направят нормален браузър.

0
zerefel avatar zerefel 70 Точки

Знаете ли как стоят нещата с dual boot с Ubuntu, когато ъпгрейднеш? Доколкото знам Windows е доста груб и егоистичен към други операционни системи с които дели един диск.

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Никакъв проблем - ъпгрейда не прави нова инсталация, а просто замества старата /няма презаписване на буут сектора/. Аз съм с dual boot с Mint и всичко беше наред.

1
pataroka avatar pataroka 319 Точки

А за тези, които ще минават от 7, а не от 8 към него - ?! Така като чета по-горните постове - май ще чакам сървис пак едно :)

0
AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 333 Точки

Минаването към него от 7 и от 8/8.1 става по един и същи начин. Аз направих чиста инсталация, защото според мен е по-добре да удариш един формат на системния диск. :)

Сървис пак няма смисъл да чакаш, защото сега системата си работи стабилно и ще се радваш на новите екстри и подобрения. Няма да откриеш бъг(надявам се), който да те накара да се върнеш към по-стара версия. :)

0
pataroka avatar pataroka 319 Точки
Нямам предвид като инсталация, а като усещане за работа с интерфейса.
0
04/08/2015 18:26:25
Bare7a avatar Bare7a 14 Точки

Аз лично за последните 3 години Windows 8 да съм го използвам максимум 40 минутки.. Два пъти го бях инсталирал и 2 пъти го бях изтрил за под 20 минути просто нервите ми не издържаха и си седях на Win7/Manjaro Linux за последните 6 години. В момента използвам Win10 от 1-2 седмици насам изтеглен от тук https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10 чрез инструмента предоставен от Microsoft заедно с активатор и всичко върви като по мед и масло, win7 ми заемаше 2.00-2.2 GB Ram с инсталирани всички програми които използвам а Win10 ми заема 1.3-1.4 GB рам. Aко те притеснява това че изглежда като Win8 с метро меню-то не се бои, има си меню много подобно на това което има Win7.

Снимка 1 Снимка 2 Снимка 3 Снимка 4
 

0
05/08/2015 18:28:24
IBraynov avatar IBraynov 74 Точки

Аз ще си изчакам SP1/ 10.1 кооолкото и да е "добър" и тогава ще го пробвам. Също така нещо, което работи не преинсталирам, а и да ми се наложи, ще сложаотново  8.1 до излизане на кръпките.

0
byclops avatar byclops 126 Точки

Аз лично ще изчакам да се подобри или поне да се изясни ситуацията със сигурността на личните данни преди да инсталирам W10 на компютър, различен от виртурална или тестова машина.

В крайна сметка windows 7 си е много добре, а 8 е зле, но не е проблем да се свикне при необходимост.

Реално най-голяма нужда от ъпгрейд на операционната система имам на един лаптоп с Виста, но точно за него промоцията с безплатния ъпдейт не важи.

0
VenelinGrozev avatar VenelinGrozev 130 Точки

След ъпгрейда скайпа ми изглежда като размазан сопол на екрана (при scaling 125%). Като сложа scaling-a да е 100% пък всичко става безумно малко и се чете с големи усилия.

Visual Studio 2015 успя да крашне 2 пъти. Иначе всичко се зарежда и работи видимо по-бързо в сравнение с 8.1. Относно личните данни ми става смешно за цялата тази истерия при положение, че имаш акаунт във facebook, gmail или някаква облачна услуга. Ми ти тези данни си ги дал вече. :)

0
dimityr.jechev avatar dimityr.jechev 198 Точки

А каква антивирусна ползвате в win10 ,защото аз бях с 7 и си ползвах microsoft security essential,но май в Win10 не се подържа?

0
IBraynov avatar IBraynov 74 Точки

Не съм с 10, но винаги съм ползвал следната формула: разумно задклавиатурно устройство + Windows Defender(MSE) + Malwarebytes + AdBlockerPlus за браузъра.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.