Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

dobribozhilov avatar dobribozhilov -11 Точки

Направете един курс за "старци" - как да се класират за junior-позиции...

Чудя се дали не е добре да се направи един курс за "старци", желаещи да стават програмисти. Т.е. за хора около 40-те, които искат да се пробват. Мисля, че има някакъв вид предубеждение към подобни хора и отпадат далеч преди интервютата. А junior или trainee за някой на 40 изглежда смешно. Обаче има и такива хора, които искат да се научат. А някой (като моя случай) дори имат солиден бекграунд като обща ИТ култура, в резултат на това, че макар и не програмисти, основно това са работили в последните години.

Мисля, че би бил полезен някакъв курс от типа "Как да те вземат за junior на 40". Колкото е шега, толкова е и истина :)

Тагове:
4
Общи приказки 04/08/2015 19:04:18
Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 389 Точки

Ми да ти кажа имаме доста добри студенти на около 40 и всичките си намериха работа без затруднения. При този глад за кадри, мисля, че възрастта е най-малкият проблем. Не си на 70 все пак.

2
dobribozhilov avatar dobribozhilov -11 Точки

Ами дано да сте прав. Аз не мисля да се отказвам, просто личните ми наблюдения с пускането на CV-та не са много оптимистични. Като единствената ти история на програмист са разни он-лайн курсове, нямаш поне 2-3 години стаж, и се пробваш за джуниор, и дори не ти отговарят на апликацията. Вероятно на студенти на по 20 години отговарят, поне така си мисля.

0
venconi91 avatar venconi91 18 Точки

Ако някой те препоръча е друго. Нали съобразяваш това? Ако си от най добрите от випуска и си на 40 не е проблем. Никакъв. поне по мой наблюдения. НО ако си към средно знаещите и можещите пускаш cv-та в повечето случаи не ти отговарят а ако ти отговарят и ти се обадят по телефона или пишат на мейла "Абе ти не си ли много стар?! Защо чак сега? другите на твоите години имат вече по много години стаж.. Защо точно теб да изберем?" Кво прайш тогава?

А и ти ако държиш фирма какво би направил?

Това че на най-добрите им се получават нещата НЕ означава че при всички е така.

С това "чул съм че през 10 планини търсят javascript" (примерно) някакси не върви..

Божилов, ако искаш не само да се пробваш а да го бачкаш това бачкай здраво давай всичко от себе си бъди от най добрите и ще успееш иначе.. кофти работа 

 

0
dobribozhilov avatar dobribozhilov -11 Точки

Горе долу това са и моите впечатления. Вероятно на 40 може да се класираш до първенец на випуска, но аз мислех по-друга концепция. Научаваш основното, след това започваш по реални проекти и там ставаш професионалист. Всъщност то така се случва с по-младите. Въпросът е, че програмирането като вид "смяна на професията" не работи много. Просто се търсят или готови кадри или млади. Т.е. концепцията "обучение цял живот" е малко бошлаф работа, заради фактическото наличие на възрастова цедка :)

Вероятно човек с голям инат и търпение като мен, рано или късно ще пробие някъде. Но 9 от 10 ще се откажат мисля, като гледам обективната реалност.

 

А иначе аз съм държал фирма. Не софтуерна, но той бизнесът си е бизнес. Ясни са ми отношенията с хора и какво значи да наемаш. Всъщност, причината да се захвана с програмиране е защото се уморих от психо натоварването на реалния бизнес. От тук нататък съм пенсионер - наемен работник. Бизнесът, и всички простотии покрай него, за всички тия дето не са помирисвали бизнес и си мечтаят за големи печалби :)

Аз вече съм на пишеш си код, и си рахат... :)

2
04/08/2015 23:48:49
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.