Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

remote87 avatar remote87 121 Точки

MathForProgramers - Name to ASCII

Здравейте!

Правя упражненията от първата тема - математика за програмисти. Условието е да си напишем името според ASCII таблицата. Написал съм следния код:

using System;

namespace MathForDevelopersExercise
{
    class ConvertCharacters
    {
        static void Main()
        {
            Console.WriteLine("Pleasse, enter your name:");
            string name = Console.ReadLine();
            
            foreach (char value in name)
            {
                decimal decValue = value;
                Console.WriteLine("Your name according to the ASCII table is {0}", decValue);
            }
            
        }
    }
}

 

Изкарва ми всеки char от името, кой номер е от ASCII таблицата, но ми вади N брой редове като N е броя char от въведеното име. Искам "Your name according to the ASCII table is {0}" да ми го изкара на един ред и после да ми изброи всеки char на нов ред със съответната стойност от ASCII. Нещо ми куца променянето на string to char според мен

Моля за идеи

Тагове:
0
Programming Basics
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Console.ReadLine() мести курсора на нов ред в края на всеки стринг, който изплющи на конзолата. Ползвай Console.Write() вместо него. Разгледай ей това, ако искаш http://pastebin.com/Ku41ZNEK

char може да се каства директно към integer

1
09/08/2015 15:42:48
remote87 avatar remote87 121 Точки

Здравей!

Много благодаря за помощта, пропуснал съм момента за кастването на char to int :)

Единственото, което не ми хареса в твоя код е, че името изписано на един ред в ASCII излизат числата едно до друго.

 

0
09/08/2015 15:55:42
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Не видях да си го поставил като условие. Ако ти се мисли, намери начин сам да го поправиш този бъг.

0
remote87 avatar remote87 121 Точки

ОК, продължавам да го усложнявам :D

Сега изкарвам всяко едно от числата, след което искам да си въведа всяко едно от тях поотделно и да го направя в binary. До първото ок, може ли да кажете, как да върна пак на "Enter a number" и така да ги направи всичките?

http://pastebin.com/YNNkP4iX

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.