Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

remote87 avatar remote87 121 Точки

[Homework] Math For Developers: Problem 2 Some Fibonacci Primes

Здравейте!

Изнамерих този код:

static void Main()
        {
            double first = 0;
            double second = 1;
            double third = 1;
            for (int i = 0; i < 100; i++)
            {
                third = second;
                second = first + second;
                first = third;
                Console.WriteLine(second);
            }

        }

, който работи много добре и вади всички числа на Фибоначи в зададения параметър. Ако правилно съм разбрал третото число го преравняваме на второто, второто го преравняваме на първото + второто / от горния ред / и третото е равно на първото като така написан кода изпълнява първоначално това:

0, 1, 1;

1 = 1;

1 = 0 + 1;

0 = 1; / тук вече се присвоява и 0та става 1ца за следващия ред изчисления /

Въпрос: има ли значение дали ще разпечатаме Console.WriteLine ( first, second или third ); ?

Проверих го и ми се струва, че печата едно и също?

 

Сега имам проблем: как да накарам програмата да сравни, дали 24то, 101то и 251то от простите числа са част от тези на Фибоначи и каква е тяхната позиция?

Ясно ми е, че трябва да работя с "i" от for цикъла, който съм задал, но не ми е ясно, как да го напиша.

Моля за идеи :)

П.С. Мисля, че го накарах цялото да работи, както трябва и като знаем, кои числа искаме да проверим дали са част от редицата на Фибоначи:

http://pastebin.com/aemrw3FP

 

 

3
Programming Basics 11/08/2015 22:20:56
DimVisioN avatar DimVisioN 10 Точки

Здравей.

До колкото разбрах, няма нужда да пишеш каквито и да е програми за първото домашно. То е като тренировка по Гугъл - всичко от домашното можеш да си го намериш без много усилия. Все пак още не ни е показано какво е тва C# и как се работи с него.

Поздрави - Георги

8
remote87 avatar remote87 121 Точки

Здрасти, Георги!

Знам, предал съм домашно само .doc, но също / понеже си падам мазохист :D / реших въпреки, че не знам много неща да се мъча да пиша кода на задачите / голям зор / просто, защото в някаква степен си е голяяямо упражнение и честно казано, защото съм доста нетърпелив да започна да пиша код. Сега се замислих, колко ли ще е стряскащо, за някой като мен, който нищо не разбира и сега започва и да свали да оценява домашно с кодовете на задачите, добре че се усетих хах.

Може да е грешен подход относно научаване на нещата, но реших да гледам лекциите, да чета от книгата на Наков и да решавам всички упражнения / включително и от книгата / и домашни във Visual Studio. Реално упражнението за търсене в гугъл е доооста по-голямо :)

Пак казвам, може да е грешен подход, но просто аз така съм си решил да започна нещата, пък и все пак са само първите две лекции и после така или иначе започваме да пишем :)

Благодаря все пак за предупреждението, дано да го прочетат повече колеги и пак е добре да се повтори: отгоре на документа с домашната си пише "Please submit as homework a single txt/doc/docx file holding the answers of all below described problems."

А на следващите домашни / от следващите лекции / си пише "create a new C# project..."

Поздрави!

Ценко

1
17/08/2015 20:39:15
nrayanov avatar nrayanov 39 Точки

Здравей,

Адмирации за положението усилия, но за първото домашно не се изисква отговорите да са генерирани с код. 

Поздрави,

Николай Раянов

0
remote87 avatar remote87 121 Точки

Здрасти, колега!

Знам, предаденото ми домашно е само .doc файл, но просто исках да се помъча да реша задачите с код :)

2
nrayanov avatar nrayanov 39 Точки

Здравей,

Разбирам. Още веднъж адмирации за положението усилия.

Поздрави,

Николай Раянов

0
zivoroka avatar zivoroka 1 Точки

Поздрави за положените усилия ! Тъкмо гледах и това видео със поредицата на Фибоначи .

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.