Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Daniel_Iz avatar Daniel_Iz 9 Точки

Задача за упражнение на For цикли от мен :)

Здравейте на всички и ето една задачка от мен :)

 

Тези дни четох из кинжката за C Sharp и намерих една задачка, с условие да са немрят и изпринтят всички прости числа във въведен от потребителя интервал. Задачата и решението от книгата можете да ги намерите тук на страница 234. В даденото решение се ползва For цикъл и вложен While цикъл.

 

Аз реших да я направя само с вложени For цикли и след известно време блъскане на главата го измилсих, след което реших да я усложня и да сложа още няколко условия.

 

Условието на задачата ми е следното:

 

Да се намерят всички прости числа в интервала между (число 1) и (число 2), които се четат от конзолата, включително дадените числа. За целта да се използват само цикли от типа For.

 

Да се намери и отпечата колко на брой са тези числа.

 

Да се намери тяхната сума.

 

Да се намери и изпринти броят на тези числа от тях, които завършват на 1, 3, 7 и 9.

 

Пример:

Начална стойност 1, крайна стойност 20.

Прости числа в този интервал: 2, 3, 5, 7, 11, 13, 17, 19.

Брой прости числа в този интервал: 8

Сума на числата: 77

Брой на простите числа в интервала, които завършват на 1: 1

Брой на простите числа в интервала, които завършват на 3: 2

Брой на простите числа в интервала, които завършват на 7: 2

Брой на простите числа в интервала, които завършват на 9: 1

 

 

Това е от мен, опитайте се да я решите, а ето и моето решение:

https://github.com/Daniellizard/Soft-Uni-Stuff/blob/My-Exercises/PrimeNumbersCheck

 

Ако имате идеи за подобряването на решението или измислите друго, казвайте :)

Тагове:
1
Programming Basics 11/08/2015 03:51:52
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.