Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

IBraynov avatar IBraynov 74 Точки

Може да пробваш да си пишеш кода тук - https://dotnetfiddle.net/

А конзола в notepad++ може да си добавиш, като свалиш този плъгин - http://sourceforge.net/projects/nppconsole/

Това ще ти е полезно също - https://kencenerelli.wordpress.com/2014/03/08/using-notepad-to-write-c-code/
 

 

1
15/08/2015 19:16:19
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Не прави такива извращения, моля те :-) Свали си някое безплатно IDE за работа с .NET и C#. SharpDevelop например. Ако нямаш .NET (например си на линукс?) може да ползваш MonoDevelop.

5
vasal avatar vasal 3 Точки

Благодаря ви колеги за бързите и адекватни отговори. Notepad++ ми  харесваше, че е лека, но аз съм още в programmingbasic и ми е сложно да си я настроя.
Затова се спирам на SharpDevelop, за сега.

Поздрави и весел уикенд!

0
nikigmi avatar nikigmi 22 Точки

Можеш да си свалиш Visual Studio Comunity. Безплатна е и няма да имаш проблеми с лицензи.

 
 
1
sekwent avatar sekwent 22 Точки

Мога ли да използвам Visual Studio Community на служебен компютър? 

0
vladislav.karamfilov avatar vladislav.karamfilov 1123 Точки

Като цяло не те съветвам да пишеш на Notepad++, защото ще загубиш много от благинките на едно съвременно IDE - autocomplete, refactoring suggestions, auto formatting and etc. Разработката на приложения става много по-бавна. Visual Studio си има безплатна версия, която беше предложена по-рано и можеш да си я свалиш от ТУК.

Все пак, ако настояваш да си пишеш на някой текстов редактор и да компилираш и изпълняваш програмите през конзолата може да направиш следното:

1. Добави пътя към папката, в която се намира csc.exe (компилатора на C#), към PATH environment променливата на операционната си система (повече инфо).
2. Стартирай cmd.exe (Command Prompt) - можеш да използваш търсачката, за да го намериш
3. Изпълни командата за компилиране: csc /out:<program-to-execute>.exe <source-code-file>.cs (повече опции за csc)

4. Изпълни командата за стартиране на компилираната програма: <program-to-execute>.exe

1
15/08/2015 22:21:30
AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 333 Точки

Аз бих те съветвал да пишеш на текстови редактори. Екстрите на IDE-то скриват много неща от тебе и не научаваш основите. Също така с текстов редактор ще се наложи да ползваш любимата си интернет търсачка редовно и постоянно. Това, според мен, е изключително добра практика, защото се учиш как да търсиш информация и евентуално да я намираш. Ако IDE-то върши 50% от работата ти, това учене ли е? На работа ползвай IDE (за да си продуктивен), а вкъщи ползвай text editor (за да се учиш).

Попитай чичо гугъл: "compile c# program using command prompt". Като бонус за търсенето получаваш и видео клипове в youtube. :)

ПС: Като попишеш година на текстов редактор и след това пробваш IDE, ще разбереш, че си е заслужавало "да се мъчиш" с notepad ++. ;)

1
16/08/2015 19:58:08
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.