Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Lamms avatar Lamms 197 Точки

Някой дали може да подскаже как да се направи броячът на оставащите програмите? Тази част не успях да я направя, без нея ми дава 55 точки.

 

Пробвах различни варианти за брояча, но нещо не се справих с него.

0
Lamms avatar Lamms 197 Точки

Благодаря ти много, аз бях усложнила каунтъра. Бях сложила два и от единия вадих другия. Куцаше ми логиката.

 

Интересно си взел числата от стринговете в един ред код, аз го направих с цели три:

            string battery = Console.ReadLine();
            string batproc = battery.Substring(0, battery.Length - 1);
            int difference = Convert.ToInt32(batproc);

0
17/08/2015 15:09:00
djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

Твоят вариант на взимане на числата е напълно коректен.

Няма нищо лошо, че си го разписала в 3 реда със substring.

Поздрави!

0
djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

Здравей,

в примерите е казано ако батерията е <= 0 трябва да се принтира "Phone off", а джъджа търси "Phone Оff".

Дреболия е, но може някой да не обърне внимание :)

Поздрави!

1
17/08/2015 09:22:51
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Да, бях го оправил на две места по-нагоре, това съм пропуснал. Поне в джъджа нулевите и състезателните тестове не си противоречат.

0
NStankov avatar NStankov 18 Точки

Кога ще може да се види авторското решение ?

0
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

С авторското решение има лек проблем, защото вече не мога да си спомня кой точно е авторът.

Все пак, спретнах някакво решение и го качих в инстанцията на лаба в judge.softuni.bg. Би трябвало да свърши работа.

0
NStankov avatar NStankov 18 Точки

Благодаря!

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.