Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

markburn avatar markburn 0 Точки

Въпрос относно домашна

Здравейте,

 

Записах се за онлайн курс от 15 Август 2015г.  Въпросът ми е трябва ли да се upload домашни за хора, които учат онлайн. Лекторът във въвеждащата лекция каза, че не трябва но питам, защото във видеа от предишни месеци или от 2014 имаше изискване за всички домашни за допускане до изпит.

 

 

Благодаря

Тагове:
0
Programming Basics
AlexandraP avatar AlexandraP 4 Точки

Здравейте!

Аз също съм онлайн, според мен е хубаво да качваш домашните, защото така ще получиш някакъв коментар, оценка и насоки за домашното си. До колкото знам не е задължително да ги качваш, но е препоръчително.

2
Abraxas avatar Abraxas 47 Точки

Здравей. Аз започнах нулевото ниво онлайн в края на 2014-та. Преди това бях в Telerik Academy и там не ни даваха да се явяваме на изпити без да сме изпратили всички домашни. Затова и аз попитах дали е необходимо условие за явяване на изпит в СофтУни, но ми казаха, че не е. Въпреки това, домашните са много сериозна подготовка за изпита и програмирането като цяло и също така носят бонуси за крайната оценка. Следователно, освен ако не си минавал подобни курсове преди, те съветвам да си ги качваш. 

Успехи занапред в университета!

2
18/08/2015 14:41:45
dggeorgiev avatar dggeorgiev 14 Точки

Когато си в онлайн форма на обучение, изпитът представлява 100% от оценката ти. За хората в присъствена форма на обучение, изпитът представлява 80% от оценката, а останалите 20 са съответно: 10% от писане на домашни работи, 10% от проверяване на домашни работи. Т.е. когато не си записан присъствено, домашните работи нямат влияние върху крайния ти резултат. Ако смяташ, че решаването на задачите от домашните работи ще ти помогне за подготовката, никога не боли глава от някоя и друга задача.  

P.S. Има 10% бонус за форумна активност. Той е единственият източник на допълнителни точки за хората в онлайн форма на обучение и ако се стремиш към подпомагане на шансовете ти за добър резултат на изпита - това е начина.

2
18/08/2015 15:11:44
sekwent avatar sekwent 22 Точки

Макар и да не е задължително, не разбирам какъв е смисъла да караш курса онлайн, без да пишеш домашните, които както казаха по време на лекцията са съществената част от подготовката.

0
dggeorgiev avatar dggeorgiev 14 Точки

Слайд 21 от презентацията Course Introduction:

§Onsite students
§Exam – 80%
§Serves as pass / fail criteria
§Homework + evaluation – 10% + 10%
§Forums activity – bonus up to 10%
Или ти бъркаш, или презентацията. Не видях някъде да отчитат присъствие и не видях да има групови проекти, което ме навежда на мисълта, че не си прав.
0
dggeorgiev avatar dggeorgiev 14 Точки

@ sekwent Колегата пита трябва ли да предава домашни. Това какво е хубаво, лошо или желателно не е обект на въпроса. В тази тема мнозина се изредиха да казват колко е хубаво да се пишат домашните... човекът пита дали трябва, отговорете му ясно и конкретно на въпроса пък после възпявайте колко е полезно да се пишат домашни... 

0
19/08/2015 09:11:00
sekwent avatar sekwent 22 Точки

Макар и да не е задължително, не разбирам какъв е смисъла да караш курса онлайн, без да си качваш домашните, които както казаха по време на лекцията са съществената част от подготовката.

1
DobromirHristov avatar DobromirHristov 10 Точки

Домашните и упражненията са му майката колеги ! Аз няма и от месец се подготвям за курса и без практиката още нямаше да правя разлика между Console.Write() и Console.WriteLine(). Щом сме се хванали на хорото трябва да го играем. :)

2
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Здравей,

ако трябваше да ти отговоря само с една дума, бих го направил с ДА! Аз също съм под онлайн форма на обучение именно в този курс в който си и ти ( август 2015г. ) и смея да твърдя и мисля, че трябва да качваме домашни. Щом го има като опция/вариант нека го използваме, все пак хората не са го направили за да не се използва. И до колкото познавам стила на лекторите/преподавателите мъчи се, прави, струвай и предай някакви домашни, дори и да не са напълно вярни, защото именно те показват, че се отнасяш сериозно с материала и въобще, че полагаш някакви усилия... Ако дадено нещо не го разбираш, еми пусни изгледай лекцията още един, два дори и три пъти стига накрая да я разбереш, поне аз така правя и смея да твърдя, че действа и това, което го намирам за малко по трудно от другото рано или късно се разкъсва, научава се и се запечатва в главата ти. Така да не задълбочавам повече, лично мой съвет, мъчи се, прави, струвай някакви домашни и предавай в срок, за да ти е по-лесно след това, защото без практика сме за никъде.

Успех!

0
18/08/2015 19:14:11
MiroslavTonev avatar MiroslavTonev 3 Точки

практика му е майката, домашните са ти добра тренировка, само с четене и гледане не става, сядаш и пишеш код и гледаш какво става, това не е география да зубриш, затова домашните са добър вариянт, но всеки си преценява

0
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Е да де ... :) Именно и аз това казвам. В началото е нужно четенето и гледането да се усвои основната материя, след това яко практика, практика и пак практика чрез КОДВАНЕ, и накрая бързо или бавно се натрупват някакви знания и умения, там вече зависи от човека.

0
EmanuilNikolov avatar EmanuilNikolov 33 Точки

Аз също съм на това мнение, че домашните трябва да се правят и изпращат, за проверка! Иначе ако няма обратна връзка е много трудно. Е може би не е чак толкова трудно за хора, които са на ти с програмирането, но не всички сме така. Въпроса според мен е - тези, които сме дистанционна форма на обучение, дали имаме право да получим такава консултация (за домашното и упражнението)? 

0
remote87 avatar remote87 121 Точки

Здрасти, колега!

 

Може малко и аз да поспамя / модератори не ми се сърдете /, но аз съм в същия курс, в който си и ти / 15/08 - Programing Basic /. Това си е лично мой подход и не задължавам никого, но за мене си съм сигурен, че действа - всяка една лекция я гледам бавно и славно с мноого паузи и съм си подготвил една тетрадка, в която като прилежен ученик си записвам примери и разни други неща, които казват лекторите / защото не винаги всичко е по слайдовете /. След това изчитам, какво имам записано и започвам упражненията от лекцията, решавам упражненията и от учебника, решавам и задачите за домашна. Опитвам се и вечер да си прочета лекцията от учебника за затвърдяване на материала. С нетърпение чакам да започнат по-интересните домашни и да видя оценка на своята / както корекции, препоръки и т.н. /. За мен е много важно да видя, как мисли някой друг колега и каква е неговата логика, затова моя личен съвет - изпращай си домашните на време и чети коментарите към своето, оценяй други - полезно е и не вреди, даже напротив помага!

Успех на всички и се надявам през октомври да се видим, живи и здрави, в СофтУни и да счупим рекорда за най-много преминали изпита с макс точки / оптимистично погледнато, но не и невъзможно / :)

Поздрави!

Ценко Алексиев

2
18/08/2015 21:10:24
sekwent avatar sekwent 22 Точки

Абсолютно съм съгласен!

-1
raika_zaika avatar raika_zaika 2 Точки

От както е обновен сайта домашно изчезва и при повторно качване отново изчезва след презареждане на страницата. Някой има ли подобен проблем?

0
geiff avatar geiff 71 Точки

При мен се вижда че е качен файла, но продължава да си изписва "Нямате изпратено домашно".

0
19/08/2015 08:29:23
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.