Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

milen8204 avatar milen8204 296 Точки

Възможно ли е да се заяви на изпита да ползвам (служебен) компютър, въпреки, че съм се регистрирал, че имам лаптоп?

Порових във форума и не намерих отговор на въпроса си. Мъката е следната, моя лаптоп е леко стар (4-5) години и при кандидатстването идея нямах, че ще се наложи да подкарвам програми като Visio-то, освен тов а съм му инсталирал и Ubuntu 10.04 (Linux) и няма как да подкарам MS VS директо, алтернативите са ми да инсталирам през Wine , но тогава не работи дебъгера и мисля, че няма смисъл, пробвах да инсталирам VirtualBox, но много забива и бави и на два пъти аха да се принудя да си купя нов лаптоп, защото този за малко да полети към земята. Дтугия ватиант, за който четох из някакъв форум, че може на една машина да инсталираш и Linux и Windols, ама като не съм го правил може да сбъгясам нещата и да изгубя два три дена да ги оправя, а времето ми е необходимо за подготовка за изпита, че така де ако не ви се четат горните обяснения, въпроса ми е може ли по някакъв начин да заявя да ползвам компютър от залата на SoftUni. Имам и настолен компютър, ако се наложи може и него да довлека :).

0
Въпроси за SoftUni
VGeorgiev avatar VGeorgiev 1384 Точки
Best Answer

За дните Събота и Понеделник имаме доста хора, който са се отбелязали, че нямат лаптоп, така че го имайте предвид. Почти колкото броя на компютрите са ни. Ако сте се записали за тия дати ви препоръчвам да имате резервен вариант.

2
milen8204 avatar milen8204 296 Точки

Ок, това беше полезна информация. Аз съм за събота така, че се налага да измисля нещо.

0
ZloboMiR avatar ZloboMiR 50 Точки

Има/ше такава дискусия Доста "ожесточена".
Аз съм в ситуация като твоята, избрах да бъгна СофтУни с изричен мейл, беше ми отговорено, че мога да ползвам компютър от залата. Това обаче не значи, че са задължени д осигурят на всички? Вероятно ще си нося лапито за дълбока резерва, сега му правя фин тунинг и накачвам помощни програми.
Моят съвет: Носете си всичко налично - от лаптопи и стационарни компютри (е не и двата!), през адаптери за безжичен нет, дори до електрически удължители и разклонители, даже резервното си зарядно при наличие на такова. Може да помогнете на колега в нужда. Пък не се ли наложи да се ползва, още по-добре.

Аз съм онлайн форма и не знам дали има вече осигурени лан кабели, за да включим стационарни компютри без безжични адаптери... Та който има, да си влачи поне патч кабел или по-дълъг.
1
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Аз мисля че ще има компютър в залата. Все пак избора на изпит е от самите нас и едва ли всички компютри от един изпит ще са заети - един вид да са се записали като бройка хора без лаптопи, колкото компютъра са в залата, за същият ден. Дори да е така - като си там и споделиш проблема мисля си че ще има начин да ти се назначи нова дата или да се измисли някакво решение. Все пак можеш да споделиш проблема си на мейла на академията - което само ще помогне за по-ранно решение на проблема ти.

1
milen8204 avatar milen8204 296 Точки

Ясно мерси, за съветите. Ще мъкна лаптопа и аз за резерва на флашка ще си надипля всичко необходимо, решения на задачи, малко сготвени кодове и така:) Доколкото разбрах са позволени готови кодове да си нося,от домашни от някакви примери из нета предварително да си сваля. А skype бил разрешен само и единствено ако го напишеш на C# по време на изпита :)

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.