Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

NedNikolov avatar NedNikolov 45 Точки

Проблем при изпращане на домашно

   Здравейте.
    В ден Понеделник качих домашното си и всичко беше наред(Programming Basics - август 2015 - Математика за програмисти). Вчера обаче видях, че сайта е подлежал на промяна на дизайна и реших да го разгледам и попаднах на следната ситуация: когато качим домашно имаме възможност да го свалим от линка: "свали домашно", обаче точно под него имам друго съобщение, което гласи "нямате изпратено домашно". Това същото съобщение го има и на по долните редове, което е нормално, защото не сме взели още темите, но мисълта ми е там, защо на мен ми изписва, че нямам изпратено домашно след като вече съм го изпратил? Дали просто това съобщение си остава там, независимо от това дали съм изпратил или не, или има някаква грешка. В понеделник, когато качих домашно не ми изписваше, че нямам.
     Благодаря за търпението, Недялко.

0
Programming Basics
PavelManahilov avatar PavelManahilov 216 Точки

Мисля, че е просто бъг. В друга тема коментирахме същия проблем. Влез си в профила и отиди на домашни, там би трябвало да пише, че е предадено.

2
NedNikolov avatar NedNikolov 45 Точки

   Благодаря изключително много!
Профил>Домашни и най-отдолу срещу 
Programming Basics - август 2015 - Математика за програмисти пише предадено! 
   Явно е наистина бъг, който се надявам да се коригира, за да не тревожи останалите колеги.

1
NedNikolov avatar NedNikolov 45 Точки

Вече съобщението "нямате изпратено домашно" под вече каченото от мен не фигурира, оправили са проблема, за което благодаря, всичко е добре.

0
19/08/2015 11:10:42
niika123 avatar niika123 3 Точки

Здравейте, тази сутрин и при мен имаше същият проблем. Изтеглих си домашното, за да видя дали всичко е ок - няма грижи, но си стои това притеснително съобщение по-долу "нямате изпратено домашно". Като допълнение имам следният въпрос: как мога да разглеждам домашните на другите и как мога да знам дали някой е проверил моето и е правилно? Благодаря предварително

1
NedNikolov avatar NedNikolov 45 Точки

След изтичане на времето отредено за предаване на домашните, ще се появи бутон "провери домашно" (това е което разбрах от лекцията миналата Събота). След това ще можеш да разгледаш, провериш и коментираш домашното на някой наш колега анонимно, За сега главно се гледа правилно ли е написан кода, а не до колко вярно е подреден. Примерно ако е написано на един ред: { Console.WriteLine("text"); } , а не както следва:
    {
     Console.WriteLine("text");
     }
това не е грешка, в домашните, ще се гледа главно дали е вярно написано, а по нататък ще се учим на правилно структориране на код. Аз лично съветвам всички да го структорираме както е обяснено в учебниците и на лекциите, защото както свикнем в началото така ще е и за напред.

0
vladislav.karamfilov avatar vladislav.karamfilov 1123 Точки

Проблемът е оправен. Благодарим за репорта. :)

3
NedNikolov avatar NedNikolov 45 Точки

Благодаря за коректното отношение.

0
hcenov avatar hcenov 10 Точки

Здравейте,

благодаря много за информацията относно домашното, тъй като и аз имах този проблем от Понеделник, но сега погледнах, че всичко е наред. Бих искал да попитам някой, който знае от тези домашни ще имаме ли някакви оценки или това се определя след края на курса.

Благодаря

Поздрави на всички!

smiley

1
NedNikolov avatar NedNikolov 45 Точки

Здравей.
   На лекцията ни казаха, че домашните не са задължителни, важен е изпита който дава 80%, а +10% е за предаване на домашни и +10% е за оценяване на други домашни. Това важи за онсайт студенти, а за онлайн студентите се взима 100% от изпита. Моя съвет е да си правиш домашните, едно на ръка, че ще се упражниш и подготвиш за изпита, друго че ще се научиш да пишеш и ще ти е лесно в израстването като програмист.
   Поздрави, Недялко.

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.