Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

AlexanderKaramanov avatar AlexanderKaramanov 2 Точки

Домашно Prime numbers - август 2015

Здравейте, аз имам следния въпрос, сега започнах обучението Programming Basics - август 2015 и първата задача е да намеря 24-тото, 101-то и 251-то просто число. Въпросът ми е : при положение, че все още не знам Visual Studio дали е нещо за ядене, пиене или писане и по време на лекцията не беше представен начин за търсене на подобни прости числа, как трябва да ги търся. Да напиша въпроса в Google e лесно и не мисля че това е целта на курса. Та въпроса ми е какъв е начина да ги търся какво трябва да използвам, за да съм научил в крайна сметка това което трябва да науча от първия урок. Предварително Благодаря :)  

Тагове:
2
Programming Basics
PavelManahilov avatar PavelManahilov 216 Точки
Best Answer

  Здравей!

 Да можеш да намираш неща в Google също е знание, особенно ако тръгнеш да сверяваш от няколко източника дали е вярно :). Естествено има и програмки които да решат задачата, такива можеш да намериш из форума от други съфорумници. 

  Аз лично ползвах този сайт http://www.wolframalpha.com/examples/PrimeNumbers.html за самата домашна, а иначе разгледах и кодове във форума което също ми беше интересно а и полезно, макар и да съм още начинаещ.

5
19/08/2015 14:02:03
sekwent avatar sekwent 22 Точки

Идеята е, че не трябва да помниш всичко наизуст и имаш целият интернет на разположение.

2
blagy avatar blagy 15 Точки

Всъщност, както колегите отдолу написаха точно това е целта  на това томашмо. Колкото и малко удовлетворение да ми донесе на мен, а предполагам и на теб, както и на много от записалите се с нас. 

Смисъла е, че ние почваме от азбуката ако мога така да се изразя, и интересното е че дори и да се 6 задачи без осебена трудост на мен пак ми отне поне час докато напиша, сверя всичко дали е така - не само в Google, а и тук във форума.

2
Stanislava96 avatar Stanislava96 4 Точки
Здравейте колеги! Аз също съм записана за този курс, но в online форма. Решението на тази задача аз открих тук във форума. Съфорумник беше публикувал сайт с таблица на всички prime numbers... Това е сайта надявам се да съм помогнала някому. Приятна вечер! http://www.bigprimes.net/archive/prime/1/
0
boyanspasov avatar boyanspasov 3 Точки

Здравейте,

Идеята на първото домашно е да ни накара само да проверим, как се смятат отделните цикли, т.т.

Да се разгледа кои са Prime Numbers, Fibonacci Prime Numbers, Factorials Numbers.

С какви формули и по какъв начин върви самият цикъл/алгоритъм на пресмятане, идеята е не да наизустим всичко а да разберем как стават нещата правилно.

След това ако не ни се смята винаги можем да ползваме Google и да проверим за калкулатор който да ни даде отговор.

Успех на всички.


smiley

 

2
MilenaB avatar MilenaB 2 Точки

Здравей,

И аз гледах доста въпросително домашното, но след известно време открих, че Google е на разположение и ми даде всички отговори. Буквално coppy/ paste бяха отговрите, но не от готови домашни, а от съответните калкулатори и таблици. Усилия има, но не големи. Надявам се в един момент да се наредят знанията и да имаме идея за всичко как се случва.

Успех!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.