Loading...
Victoria avatar Victoria 3 Точки

Visual Studio and Windows XP

Здравейте,

Лаптопа ми е XP, доста е стар и не знам дали може да се инсталира по-нова версия. Не ми се ще да ползвам dotnetfiddle или нещо много по-различно от това на което се преподава. Та какви варианти имам ( освен нов лаптоп)? По-стара версия на VS ок ли е? Има ли някакви други възможности? Четох за някакви виртуални машини, но не съм много наясно.

Мерси предварително.

Тагове:
0
Programming Basics
pataroka avatar pataroka 319 Точки

Теоретично, можеш да инсталираш VS 2013 на XP. Минималните системни изисквания са следните:

  • 1.6 GHz or faster processor.
  • 1 GB of RAM (1.5 GB if running on a virtual machine)
  • 10 GB (NTFS) of available hard disk space.
  • 5400 RPM hard drive.
  • DirectX 9-capable video card running at 1024 x 768 or higher display resolution.

 

Друг въпрос е обаче как ще върви...

Я дай по-добре параметри на лаптопа и тогава да мислим как да ти помогнем...

Едит: А тоя минус за кво сте ми го лепнали... VS2013 МОЖЕ да се инсталира на WinXP и да работи без ъпдейтите.

-1
23/08/2015 18:13:20
Victoria avatar Victoria 3 Точки

Dell Vostro 1000

AMD® Sempron  Mobile Technology 3600+

1.99 GHz, 1.87 GB of RAM

0
blagy avatar blagy 15 Точки

Здравей! 

В basics aвгуст 2015 съм. На първата лекция попитах Наков същия въпрос, защото и аз съм с XP. Дори и 2013 няма да ти тръгне, защото просто вече не се поддържа от 14 Април 2014 мисля, че беше. Единствените варианти са: 

1. Ако си в подготвително ниво изтегли някоя стара версия.(Аз ползвам visual studio 2010 еxpress edition). За подготвителните 2 месеца ще ти свърши работа. 

2. Другият вариант, който рано или късно ще трябва да го изпълниш, защото в по - горните нива няма да ти върши работа горе посочена версия е да минеш на windows 7 или нагоре, стига характеристиките да ти го позволяват. Ако ли не след 2 месеца нов лаптоп, каквото ме чака и мен надявам се. :) 

Надявам се да съм бил полезен. 

0
Victoria avatar Victoria 3 Точки

Да, и аз си мислех за VS 2010, но не знам дали разликата между двете не е прекалено голяма.

1
blagy avatar blagy 15 Точки

Ще ти върши работа за сега. 

0
vladimirov avatar vladimirov -6 Точки

От функционална гледан точка трудно ще откриеш разликите, визуално може да ти се стори по-различно в първия момент, а за виртуалната машина понеже я споменаваш няма да ти свърши работа. Виртуаланата машина е програма, която правиш на твоя компютър още един компютър(виртуален) и примерно с твоите две гъбки рам ще се получат два компютъра с по 1 гъбка рам и няма смисъл.

0
sholeto avatar sholeto 93 Точки

В момента съм с един временен IBM ThinkPad T60:

  • Intel Core Solo T1300 (1.66GHz)
  • 2GB RAM
  • 5400 RPM HD

 

Понеже никога не съм бил фен на лаптопите, и си предпочитам десктопа, така и не съм си взел лаптоп още. Този съм го взел за изпита докато реша вече какво точно да купя. 

Инсталирах му 32 битов Win10. Чисто, операционната система заема около 1GB рам, след малко работа с Chrome и VS2015 става около 1.5 - 1,6GB заета RAM. Доста си е бавен, при първа компилация и при стартиране на VS доста се бави. Мисля да го ползвам за изпита докато си взема вече нещо свястно, макар и да предвиждам, че за 6 часа изпит има да чакам поне 30-40 мин. зареждания при компилации и дебъгвания. Отбелязвам, че не смятам да го ползвам за нищо повече, освен VS2015 и Chrome за браузване, и примерно нужните ми неща като 7zip, Notepad++, Google Drive.

Ако на подобна машина с Win10 има и VoIP, Torrent, Office пакет, Антивирусен софтуер (дори и Windows Defender го товари доста) и като цяло неща, които се стартират с Win, без да са изключени, доста ще го забавят. С Win 10 работи по същия начин както и с Win XP, като изключим това, че заема доста повече рам и ако беше с XP, щеше да има възможност да се стартира повече софтуер преди да удари капака. 

Като гледам бенчмаркове твоя процесор е малко по-бърз:

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+Sempron+3600%2B
https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+Solo+T1300+%40+1.66GHz&id=578

 

tl;dr:

При положение, че имаш време и ти се занимава може да пробваш Win 10, ако искаш да ползваш VS2015 или 2013. Но, ако този лаптоп го ползваш за ежедневна употреба, определено ще се забавят нещата. :)

0
22/08/2015 12:02:26
pataroka avatar pataroka 319 Точки

Ако ще вървите по този път, ви препоръчвам да си намерите готов имидж на Win7 в Lite версия или, ако знаете какво правите, да ползвате цъкни тук, за да си направите собствен такъв.

При качествено орязване на глупости Win7 би имал следните системни изисквания:

Процесор 1 гигахерц (ГХц) или по-бърз
512 MB RAM памет  
4 ГБ дисково пространство
DirectX 9 графично устройство с WDDM 1.0 или по-нова версия драйвер

С пуснато VS 2013/5 без есктри, подобна версия би трябвало да "хапва" около 300-450 MB памет максимум...

Недостатъкът е, че преди инсталация, трябва да си подготвите всички драйвери за лаптопа, защото лайт едишъните идват само с базови такива.

 

0
22/08/2015 17:14:25
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.