Loading...
odesis avatar odesis 26 Точки

Призовавам към колегиалност при проверката на домашни

Колеги ,моля бъдете колегиални при проверката на домашни на другите курсисти. Днес един човек беше получил много гаден коментар към домашното си, макар да е вярно, а се оказа, че в миналото и други са получавали. Разбирам, че сме конкуренти в известен смисъл, но нека все пак на първо място бъдем Хора. Някои сме напълно начинаещи и така или иначе имаме притеснения дали се захващаме с нещо продуктивно. Коментари от сорта "По -добре се откажи, не ставаш " , какъвто се е случвало да се получават преди време, могат да подействат силно демотивиращо. И ако призивът ми коментарите да бъдат обективни, без излишна злоба и избиване на комплекси, не ви трогва по никакъв начин, то замислете се , че и на вас някой може да ви напише подобен коментар. 

19
Programming Basics
Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 389 Точки

Не бива да позволявате такива коментари да ви демотивират. Аз например в гимназията бях убеден, че съм алергичен към компютри. По информатика си имах споразумение с учителите да ми пишат четворка и да не ме занимават с глупости. До преди година и половина си представях програмирането като нещо подобно на ядрена физика. Но тогава се записах на курсовете, вложих доста усилия и нещата потръгнаха. До момента съм си взел изпитите и живот и здраве след нова година се надявам да почна работа. А това кой става и кой не не го определят някакви си там, дето не са на кеф, докато проверяват домашни. Но трябва да разберете, че цял живот ще се сблъсквате с такива "доброжелатели" и не бива да допускате тяхното мнение да ви подрива самочувствието - ще ги има и в работата, и в личния живот.

Няколко примера - Майкъл Джордан е бил изгонен от колежанския баскетболен отбор, Стоичков е бил освободен от "Марица", понеже са го сметнали за безперспективен. Единият крак на Гаринча е бил с 8 см по-къс от другия. Стив Джобс е бил уволнен от собствената си компания. А Хенри Форд беше казал "Дали мислите, че ще успеете, или мислите, че няма да успеете и в двата случая сте прави".

2
blagy avatar blagy 15 Точки

Само едно ще ви посъветвам колеги: 
 Не се влияйте от такива коментари, в днешно време комплексите, които избиват хора са като факториел от 100 - МНОГО!  Дори и да не сте се справили перфектно, а това на всеки се случва е достатъчно, че са положени усилия и желание, а има ли желание всичко се постига. Вярвайте в себе си! 

1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Призивът има хубава идея, но надявам се осъзнавате, че е почти невъзможно постигането й.

Предполагам това не ви е първото общуване с хора. Сигурен съм, че си избирате средата, в която да живеете, но едва ли сте успели до толкова да я изолирате, че да не сте попадали вече на такива хора и това да ви е за пръв път.

Такива хора има под път и над път и СофтУни не е изключение. Още по-малко безплатен курс, за който всеки може да се запише. Същото е като да излезеш на улицата и да призоваваш да се спре с насилието. Чудесна кауза, но колкото чудесна толкова и обречена.

Има голям шанс, голяма част от тези неколегиални хора да отпаднат след подготвителния курс. Продължавайте напред и извличайте само положителното от коментарите, които получавате.

1
Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 389 Точки

Няма как напълно да се прекрати тази практика, но може все нещо да се направи. Дори тази тема да накара един човек да се замисли над поведението си, все файда. Но и човек е добре да развие у себе си мислене, което не се влияе от "доброжелатели".

0
KarkadVantas avatar KarkadVantas 7 Точки

Ако домашните не се оценяват анонимно няма да има избиване на комплекси devil

1
24/08/2015 09:14:02
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Да, ще има хора, които искат да бият други хора по facebook/skype/mail :)

По-малкото зло според мен е да са анонимни.

0
24/08/2015 11:39:10
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.