Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

KarkadVantas avatar KarkadVantas 7 Точки

Хелп! за оценяване на чуждо домашно

Получих домашно за оценяване което трябва да оценя до утре. Свалих файла, разархивирах го и в него се оказа някакъв файл .pages. Разархивирах и него и вътре видях папка index пълна с .iwa файлове. Какво е това? Очаквах, че трябва да видя някакъв текстов документ с първото домашно. Какво да направя, за да видя какво е искал да инаправи човека и да оценя нещо?

0
Programming Basics
Jinjaar avatar Jinjaar 348 Точки

Здравей колега!

Виж от теб не се изисква да трябва да търсиш контента на домашното в някакви файлове и формати....

Форматите са точно зададени както в системата така и в домашното е много добре описано какво се изисква от теб да изпратиш.Затова ако неможеш да го намериш оценяваш с ниска оценка и продължаваш на пред.

3
NedNikolov avatar NedNikolov 45 Точки

Здравей.
  За проверка на домашно ти е нужно да си инсталирар WinRar и 7-Zip. Ако имаш отново подобен проблем, просто като коментар сложи нещо от сорта на: "След като си готов с домашното е трябвало да го архивираш с рар, зип или севън зип, за повече подробности потай във форума или ментора си, ще ти се обясни ако наистина има нещо неясно". По тоя начин човека ще те разбере, все пак всички тук сме начинаещи, поне по-голяма част от хората и трябва да си помагаме.
  Недялко

3
blagy avatar blagy 15 Точки

Здравей NedNikolov. 
 Доколкото аз разбрах автора на темата, не става въпрос за това дали е архивиран правилно, а за съдържанието на архива. То така или иначе няма да може да го качи ако не е архивиран правилно. Въпроса е, че и аз получих домашно за оценка, което не беше .docx, .doc, .txt; и наистина ме затрудни, защото трябваше да свалям viewer -и и загубих половин час да търся как да го отворя това домашно.  А някакси не ми се иска да "праскам'' ниска оценка и лош коментар, защото самото съдържание може да е повече от перфектно, а само типа файл да е различен.

0
23/08/2015 17:03:42
KarkadVantas avatar KarkadVantas 7 Точки

А перфектно ли беше съдържанието?
Аз така и не можах да подкарам този вюър и не успях да видя файла.

0
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

Здравей Мартине,

ами тука пише, че колегата когото ти се е паднало да оценяваш, ползва Mac а не Windoes PC - използването на Mac не е забранено.

http://junesjournal.com/need-to-open-a-pages-file-on-a-windows-pc/

На горният линк пише и как може да се отвори такъв .pages файл на Windows PC.

Излиза, че .pages е друг формат за компресирани файлове. По-добре би било разбира се ако тези, които използват Mac архивират домашните си в .zip li .rar формат, в интернет пише че е възможно:

http://osxdaily.com/2012/01/10/how-to-zip-files-in-mac-os-x/

Най-добра информация по въпроса би могъл да даде човек ползващ Mac.

 

0
KarkadVantas avatar KarkadVantas 7 Точки

Благодаря за линковете. Аз също направи рисърч и разбрах какво етова. Все пак в домашното пише "Please submit as homework a single txt/doc/docx". Загубих два часа и така  и не можах да подкарам въпросния вюър, който да ми отвори файла. Нека си използват маковете хората, но да конвертират в правилния формат

0
sekwent avatar sekwent 22 Точки

Още в началото е написано ясно: "Please submit as homework a single txt/doc/docx file ". Всичко останало е без значение.

3
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.