Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Въпрос относно домашното "Print a sequence" от курса Въведение в програмирането

Здравейте колеги,

стигнах до домашното "Print a sequence" и реших да попитам.

Тъй като съм напълно начинаещ с минимални познания върху "for", "if" и "else" създадох програмката съвсем сам и се питам дали съм на пътя на правилното мислене, смисъл конструкция на кода? Един вид дали така трябва да се случват нещата в Input-а?

http://pastebin.com/SDaQpDpn , което отпечатва 2,-3,4,-5,6,-7,8,-9,10,-11, ...

ето и скрийншот - https://www.dropbox.com/s/s1sssh1zv2wik69/PrintASequence.jpg?dl=0.

Реших малко да се напъна и да измисля някакъв Solution с цикъл, защото вече с Console.WriteLine взе да става досадно...... :D

2
Programming Basics 26/08/2015 21:35:46
PavelManahilov avatar PavelManahilov 216 Точки

Изглежда много добре. Приемаш ли и едно предизвикателство от мен. Да се опиташ да поставиш така запетайките, че след последното число да няма запетая :) 

2
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

След като отпечатах програмката за първи път на конзолата, именно това исках да направя и отстраня.. Но, за сега я премахвам само теоритично.. :Д  Иначе да, CHALLENGE ACCEPTED! laugh

2
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Офф не знам, предавам се! Мъча се, струвам, търся, но не мога да го наглася и това е...... Предполагам ще е "if" операция, но не знам как да я структурирам за да работи...... :@ Моля те дай някакво решение, защото съм зациклил и докато не отцикля няма мърдане напред..... :Д

1
26/08/2015 22:56:55
PavelManahilov avatar PavelManahilov 216 Точки

Да със if е , но аз честно казано не успях да се сетя, бях го направил по-много по грозен начин, докато ментора ни не ме светна - ето така http://pastebin.com/K1adWaQK

2
IBraynov avatar IBraynov 74 Точки

Аз вкарах в цикъла една булева, която гледа за последния елемент и съотвенто, ако е тру принтира запетая, а ако е фолс нов ред.


            bool isLastValue = (i != 11);
            if (i % 2 == 0)
            {
                Console.Write(i + ((isLastValue) ? "," : "\n"));
            }
            else
            {
                Console.Write(-i + ((isLastValue) ? "," : "\n"));
            }

 

1
27/08/2015 09:35:59
dggeorgiev avatar dggeorgiev 14 Точки

Друг начин е просто да отпечатате базовите числа 2 и -3 преди да влезете в цикъла и след това да сложите запетайките преди стойностите от прогресията. 

0
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Абсолютно! Както се вижда, задачата може да се реши по няколко начина с по няколко реда код. Просто не съм запознат с повечето библиотеки и понякога ми се налага да питам. И както се вижда, понякога е по-добре, защото получаваш адекватни отговори със своя пример и научаваш единия и другия начин... :)

0
GeorgiSotirov avatar GeorgiSotirov 16 Точки

Тва с булевата на колегата @IBraynov е хитро.

Аз съм го направил по по-различен начин - http://pastebin.com/JdDzXUPK, дано да ви е полезно :) 

Cheers :)

0
hristoM avatar hristoM 0 Точки

Ето това мисля че е още един вариант. Също така може да се използва и за Print a Long Sequence :)

 for (int n = 2; n <= 11; n++)

           {
                if (n % 2 == 0)   
                    Console.Write(n);
                else    
                {
                    Console.Write(-n);
                }

                if (n < 11)
                {
                    Console.Write(", ");
                }
            }

0
28/08/2015 23:33:58
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.