Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

remote87 avatar remote87 121 Точки

[Exercise] Operators Expressions and Statements - Problem 7: First Bit

Здравейте!

Извинявам се, но тук не ми е съвсем ясно, това ли трябва да е кода на упражнението:

http://pastebin.com/8egrnXMP

Питам ви, т.к. в Hints, 4. е казано, че n е примерно 51, което трябва да е input нали така или аз нещо не разбирам условието на задачата?

EDIT: ако не се лъжа, аз май съм решил по-скоро 8 задача p-th BIt, а не 7ма с този код :D

Тагове:
0
Programming Basics 27/08/2015 13:38:04
antonio_rtodorov avatar antonio_rtodorov 74 Точки

Здравейте,

понеже виждам, че в кода си използвал int, а говориш за 51-вия бит, дали си взел в предвид това: https://msdn.microsoft.com/en-us/library/s3f49ktz.aspx смисъл на първо четене мисля, че ползваш int, който е 32-bit, а не 64. Разгледай линка мисля, че ще ти помогне.

Поздрави,

1
remote87 avatar remote87 121 Точки

Здрасти!

Не си ме разбрал / понякога и на мен ми е трудно :D / - по моя код, аз въвеждам числото 51 и гледам неговите битове, но твоя пост ме наведе на мисълта, че може би това е идеята - да се въведе друг тип променлива и да се търси, в случая 51я бит.

Точно това питах, дали аз бъркам условието на задачата / което явно е така /, защото аз имах друго предвид първоначално :)

Благодаря!

1
antonio_rtodorov avatar antonio_rtodorov 74 Точки

Такамм, ако не си го разгдал все още, условието е, че искат от тебе да намериш бита на позиция 6 да кажеме, дали е 1 или 0. Аз лично за да ми е по лесно използвам Console.WriteLine(Convert.ToString(number, 2).PadLeft(8, '0')). Защото ако имам числото 51 ще ми го конвертира в козолата в бинарно презентиране 00110011, а ако напиша 1 в бинарно презентиране конзолата ще принтира 00000001 и когато използваш 51 >> 6 и резултата сложиш в (Convert.ToString(number, 2).PadLeft(8, '0')) аз лично го използвам за да мога по-лесно да си проследявам процеса и да видя какво става, но имаи впредвид, че това действие работи бавно за това го използвай като информативен резултат .  ще видиш след отместването на 6 позиция, какъв е бита 1 или 0 и следователно същия този бит ще се сравни с 1 като оператора е & и действа 1 & 1 = 1, а 1 & 0  = 0;

Надявам се да съм ти помогнал с нещо, ако мога да съм ти полезен с нещо пиши по всяко време.

Поздрави,

1
remote87 avatar remote87 121 Точки

Хаха аз съм по-старомоден и си пиша битовете на листче едно под друго :D

Благодаря за инфото и за помощта!

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.