Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

remote87 avatar remote87 121 Точки

"Do you want to continue? (Y/N)"

Здравейте!

На задача 7 от домашното за оператори и изрази / да се провери дали дадена точка се намира в кръг по зададени координати /, понеже ми писна докато пишех кода, да влизам и излизам в конзолата, за да пробвам всички примери, реших да я направя с do-while. Някой може ли да ми каже, по - правилен вариант, за да не обръща внимание на upper / lower case на входа? Четох доста неща, но или нещо все не ми работи, както трябва или пък е написано за съвсем различен случай.

Ето моя код:

http://pastebin.com/3avnG9Fh

Направих го по доста обикновен начин и си работи, но не съм сигурен, дали е редно да е така или може да се направи по по-коректен начин.

Мислех с нещо от рода на:

Console.ReadLine().KeyChar != 'N';

понеже го намерих някъде в нета, но не проработи при мен :(

Тагове:
0
Programming Basics 29/08/2015 14:30:55
djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

Здрасти, ето ти вариант:

            while (true)
            {
                if (deside.ToLower() != "n") break;

                // тук логиката
            }

 

Поздрави!

2
remote87 avatar remote87 121 Точки

Здрасти! Благодаря много!

А има ли начин всичкото да стане на един ред, без допълнителни условни конструкции?

0
djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

Аз лично немога да се сетя как може да стане всичко на един ред.

Когато трябва да въртя подобен цикъл го правя ето така:

            string deside = Console.ReadLine(); 
            while (deside.ToLower() != "n")
            {
                deside = Console.ReadLine();
            }

0
remote87 avatar remote87 121 Точки

нещо ми се върти с тернарен оператор, но ми бяга конструкцията :D

Добре де, принципно по моя начин с && не е ли по-редно вместо да се вкарват допълнителни условия? Това не утежнява ли кода?

0
29/08/2015 14:40:46
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.