Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

mario2s avatar mario2s 19 Точки

Проблем със задача - 04. Phone Processes

Здравейте!

Мъча се с 4-та задача от "Programming Basics Lab 16 August 2015", "04. Phone Processes". Нулевите тестове изкарвам, но на там не мога да разбера къде бъркам и не ги докарвам пълния брой точки. Ето го и кода който ползвам: http://pastebin.com/MAuQi0AS

Също така ме притеснява, че в джъджа пише на Size Limit 16.00KB, а на позволена памет 16.00MB:

 

Позволено време: 0.10 sec. 
Позволена памет: 16.00 MB 
Size limit: 16.00 KB 
Checker: Trim 

 

Бихтели ме упътили - къде бъркам, че програмата не излиза докрай правилно?

Благодаря!

Тагове:
0
Programming Basics
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Променливите се именуват с малки букви, само константите започват с главни.

Size limit е ограничение върху размера на сорс кода, т.е. ме ноже да пействаш неограничено количество текст в джъджа, това е идеята. Докато позволената памет е ограничение върху количеството памет, което програмата заделя по време на изпълнение, затова са различни.

Покрил ли си вариантите, когато още началният заряд попада в някой от специалните случаи? Мисля, че там програмата ти не връща правилни отговори.

2
bomman avatar bomman 43 Точки

Марио ако можеш да ми пишеш 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.