Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ku4eto avatar ku4eto 5 Точки

Домашни - отделно или всички задачи в един solution?

Както си казва заглавието, става дума как е желателно да се правят домашните? Доколкото си спомням лектора ни каза първия път да не ги слагаме в един Solution няколко проекта, защото като трябва да Ctrl+F5, то само този който е избран за  StartUp Project ще се пусне, и за всеки друг ще трябва да се избира ръчно за да се подкара.
А никъде в заданието на задачите в домашното не пише как трябва да се направи.

Тагове:
0
Programming Basics
PavelManahilov avatar PavelManahilov 216 Точки
Best Answer

Здравей, 

  Не си прав, в домашната пише, че трябва всички задачи да са в един Solution. Задача 2 е следната:

Create a blank solution in Visual Studio called “Intro-Programming-Homework”. This solution will hold all your homework projects, code and files. For each problem (exercises) add a separate project with self-descriptive name like “Hello-World” and “Print-Your-Name”. You do not have to submit anything in your homework for this problem.

При самото упражнение лектора също каза, че задачите ни трябва да са в един Solution.

Ако само това ти е коментара по задачите не вярвам да имаш 0 точки, защото изришно казаха, че трябва да се обосноваваме добре ако пишем ниски оценки.

0
ku4eto avatar ku4eto 5 Точки

А уж проверих няколко пъти да не съм изпуснал нещо в условието. Мерси все пак :)

1
Radomir avatar Radomir 10 Точки

Всички решения ги поставям в един solution, който архивирам, за да се получи една папка. По-лесно е, когато го отваряш. Ти сам избираш кой проект да подкараш, по подразбиране е първия.Стартираш като дадеш десен бутон на проекта и му дадеш Properties->Start up project->там има отметка Current Selection или нещо подобно. Това важи за версия 2013. Версия 2015 си има падащо меню, от което избираш кой проект да стартираш.  Имаше специално упражнение, което ни показваше как да правим различните проекти в един solution.

0
30/08/2015 16:16:48
ku4eto avatar ku4eto 5 Точки

То добре, ще почна да ги правя и аз в един Solution, но коментар от сорта:
[quote]
Би било добре задачите да са решени в един Solution файл.
[/quote]

не помага хич. Даже ако ми е оценено домашното с 0 заради това, дори да го дам като неполезен си получавам пак 0-та -_-
Никъде не е написано как точно трябва да се предават домашните :/ Уточнение за това трябва да се направи някъде, че за такива клечки някой се заяжда.

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Това е препоръка, едва ли някой ти е взимал точки за това, особено в началото; още повече пък да ти даде 0, абсурдно е.

0
abguzov avatar abguzov 1 Точки

 Колеги има хора които не са толкова на ТИ с компютрите и не намерят ли всичко както трябва - не могат да го пуснат!

Повечето от нас не са програмисти и при оценяването на такива задачи всеки си създава правилата

Някой даже пропускат  да  изкарат файловете  от Zip-а и пишат че файлът не се отваря!)

Няколко 0 бяха раздадени по този начин ) . Хубаво е на тези неща да се обърне внимание в лекциите

 

0
dggeorgiev avatar dggeorgiev 14 Точки

Аз лично гледам само кода (view file директно от архиша). Не ми трябва да ти рънвам проекта за да видя какво си направил и лично съм за 1 солюшън. Не ми се занимава да отварям всеки път по 7+ солюшъна за да видя задача от 2 реда... Пък тези, които ги мързи да цъкнат на set as startup project, не ги ли мързи да се ровят из папктите и да отварят дозина солюшъни?

0
30/08/2015 17:21:21
A.Vasileva avatar A.Vasileva 0 Точки

Според мен се подразбира, че трябва всичко да е в един solution-а. Днес проверих няколко домашни и хората, които бяха направили всяка задача на отделно ги посъветват да не го правят повече. Разбира се, абсурдо е да се отнемат точки за отделни solution-и.

0
abguzov avatar abguzov 1 Точки

То не е хубаво но е част от условието

Да го пуснат в текстов файл тогава - още по -лесно е ! Всички задачки една под друга

Но на този етап съм съгласен че не е хубаво да се взимат точки

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.