Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

hristofor.nikolov avatar hristofor.nikolov 31 Точки

Допълнителен учебен материал по „Структури от данни и алгоритми“

Здравейте, колеги!

Тъй като „СДА“ е най-трудният курс в цялата ни учебна програма, реших предварително да потърся материали за самоподготовка. Попаднах на университетски материал по този предмет, който представлява сбит преразказ на първите 14 глави от книгата „Въведение в алгоритмите“ (“Introduction to Algorithms”, 2nd ed., MIT Press, 2000) на Thomas H. Cormen, Charles E. Leiserson, Ronald L. Rivest, Clifford Stein.

Материалът е съставен от докторанта по компютърни науки в Телавивския университет (гр. Тел Авив, Израел) Амир Рубинщейн. Аз лично завърших в този университет бакалавърската си степен (която, за добро или лошо, не е по информационни технологии) и така научих местния език. Поисках официално разрешение от автора, получих го и през лятото на 2014 г., докато учех при конкурентите, отделих около 160 часа, за да преведа материала на български език.

Ето и линк към материала:

Amir Rubinstein - Data Structures And Introduction To Algorithms - BG Version

Това е личната страница на автора.

Ако имате коментари относно превода, можете да ми пишете лично съобщение, за да им обърна нужното внимание.

Приятно четене и успешна подготовка за предстоящия изпит!

Тагове:
Daniel_Iz avatar Daniel_Iz 9 Точки

Мерси, първите няколко страници изглеждат супер - предполагам, че и нататъка е така :)

 

Браво за труда и адмирации за желанието :)

0
dobribozhilov avatar dobribozhilov -11 Точки

Аз имам един въпрос - наистина ли това е най-трудното в програмата на СофтУни. Аз съм учил компютри преди 20 години и сега се опитвам да опресня познанията и след това да стана програмист. Затова карам по ред курсовете на СофтУни. Но ако действително структурите от данни и алгоритмите са най-трудните, то би следвало да вдигна самооценката си за нивото ми. Аз мисля, че съм на джуниор, но ако това е сложното, а аз се справям сравнително лесно с него, може би съм по-добре отколкото се мисля. Въпросът ми е сериозен...

-5
MartinDachev avatar MartinDachev 30 Точки

Ако наистина правиш лабовете и домашните без проблем (това включва и задачите със звездичка (*), защото те реално са трудните), като без проблем означава не да не те затрудняват, а да ги направиш и да ги разбереш, да, може да смяташ, че имаш доста потенциал със тези твои познания. Но ако нямаш опит в компания, няма как да си повече от джуниър, доколкото аз знам.

0
MartinDachev avatar MartinDachev 30 Точки

Ако наистина правиш лабовете и домашните без проблем (това включва и задачите със звездичка (*), защото те реално са трудните), като без проблем означава не да не те затрудняват, а да ги направиш и да ги разбереш, да, може да смяташ, че имаш доста потенциал със тези твои познания. Но ако нямаш опит в компания, няма как да си повече от джуниър, доколкото аз знам.

0
MartinDachev avatar MartinDachev 30 Точки

Ако наистина правиш лабовете и домашните без проблем (това включва и задачите със звездичка (*), защото те реално са трудните), като без проблем означава не да не те затрудняват, а да ги направиш и да ги разбереш, да, може да смяташ, че имаш доста потенциал със тези твои познания. Но ако нямаш опит в компания, няма как да си повече от джуниър, доколкото аз знам.

0
nika_19 avatar nika_19 1 Точки

Здравей,може ли линка на ново,защото срокът е изтекъл?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.