Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

dimityr.jechev avatar dimityr.jechev 198 Точки

Web Service подготовка за изпит

Здравейте,започнах да гледам видеата за подготовка и ми възникнаха въпроси в главата.Защо и подготовката на изпита от миналия курс и от нашия е на един и същи изпитен вариант,нямаше ли да е по-добре да е на различни ?Стигнал съм до първа задача,но и в двете видеа ,не се прави BaseController,на първа задача не правят във видеата viewModel,а вадят категориите чрез анонимки класове.Не трябва ли да се показва добрата практика и как трябва да стават нещата,а не просто да изкараме единия отговор ?Ако процедираме по същия начин на изпита,колкото да изкараме желание отговор,да не се окаже после,че ни е намалена оценката,защото сме го направили не както трябва ?
ПС:Знам,че имам пропуски,но се надявах от подготовката пак да видя тези малки,но важни неща,а не да ми се покаже по най-бързия начин как да си изкарам отговора.

Тагове:
2
Advanced Level: Back-End
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

На мен лично ми звучи като излишна загуба на време да се показва за всеки контролер как да си направиш вюмодел. Достатъчно е да се каже - тука го правим с анонимен клас, защото сме на подготовка, където имаме 3 часа, а не на изпит където имаме 6, иначе трябва да се прави с вюмодели. В крайна сметка нищо няма да се оттренира, ако на 10 метода лекторът отпред прави вюмодели, освен хамалогията - create new class -> prop TYPE name {get; set; } ....

Иначе до колкото помня на нашия изпит не беше проблем да връщаш и анонимни класове. Хубаво е да се уточни това в условието на изпита.

0
dimityr.jechev avatar dimityr.jechev 198 Точки

Имам един въпрос.Направих всички endpoints.Всички работят както е в условието,но ми гърми на 8 теста.Някой може ли да ми каже защо ?Ето го и решението ми https://github.com/jechev/WebServices/tree/master/Messages

0
quickben avatar quickben 966 Точки

Това с unit test-овете е доста отвратително има по 15 assert-а в вдин тест :)

Затова най-добре си дебъгни unit test-овете да разбереш конкретно за твоя случай къде и какво гърми.

Също така си прочети хубаво условието къде какво точно иска да се връща, че и една точка да си пропуснал замина работата :)

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.