Programming Fundamentals Retake Exam - 25 April 2018 Part II
Loading...
+ Нов въпрос
Petya avatar Petya 2462 Точки

Често задавани въпроси (Introducing the FAQ section)

Здравейте, приятели!

С новата версия на сайта ни, искахме да подобрим не само дизайна, но и функционалността му, както и по-лесното намиране на информация.

Имаме нова секция в менюто "Университет", а именно "Често задавани въпроси" (FAQ). Надяваме се, че чрез нея ще намирате отговори на въпросите си по-бързо.

Също така, ако имате предложения за често задавани и важни въпроси, които сме пропуснали, моля коментирайте темата, за да ги включим.

Благодаря!

33
Важни съобщения 05/09/2015 11:44:10
vkutov avatar vkutov 57 Точки

Благодаря

0
ValenNEW avatar ValenNEW 49 Точки

Здравейте!

Не зная дали тук е правилното място. Но, когато не зная къде е. Се обръщам към "FAQ"!

Направи ми впечатление, че при една и съща задача (име, условия и всичко друго) в "Judge" ...

При стари инстанции, Judge дава по-бърз отговор, отколкото при нови.

При един и същ сорс код.

Давам и пример. И бих помолил за обяснение. Защо се получава така?

Programming Fundamentals Retake Exam - 25 April 2018 Part II

04. MOBA Challenger

(A typical 100 point answer)

Memory: 10.35 MB
Time: 0.028 s

Dictionaries, Lambda and LINQ - More Exercise

03. MOBA Challenger

(A typical 100 point answer)

Memory: 11.91 MB
Time: 0.125 s

Благодаря предварително!

0
31/10/2018 20:03:28
VasilKotsev avatar VasilKotsev 797 Точки

И двете ли ги submit-ваш на .NET Core ? Във exam-a има стратегия за .NET Framework и обикновенно решения sumbit-нати под нея минават по-бързо в Judge от колкото на .NET Core.

0
ValenNEW avatar ValenNEW 49 Точки

Последното е "submit"-нато съответно на C# code (.NET Core), което е "бавното".

А предишното (oт Retake Exam) съответно на C# code (бързият тест).

Въпросът ми, обаче не се състои в това, кое е по-бързо.

Защото задачата има лимит за всеки един тест, който е 200ms. И при двата варианта (уж "бързият" и уж "бавният").

Останалото се нарежда от само по себе си.

А по-скоро, кой е по-облагодетелстван при решението на задачата. Този, който я е решавал преди или този, който не може съвсем хипотетично да си вземе точките ... сега!

И така въпросът ми става малко по-различен. Но доста по-ясен. А той е: ... За колко време е редно да мине един тест върху задачата ?!

Ще ви дам подсказка. Сложете си коефицент, по който да умножавате (множител кръстен ... забавяне поради "New Features") и сложете някой да ги гледа тези неща.

Желая всичко най-хубаво!

0
31/10/2018 20:56:46
VasilKotsev avatar VasilKotsev 797 Точки

Не виждам проблем в constraint-овете на двете задачи. Всяко добро измислено решение ще вземе 100т. Има достатъчно headroom.  Пък и единствените бавни операции, които виждам в тази задача (без да съм чел условие, гледам старите си решения) са LINQ сортировките и Remove(TKey), а това може да се оптимизира. Трябва нещо фундаментално грешно в логиката да има за да даде Time Limit или Memory Limit освен ако не е натоварен Judge.

0
mitova avatar mitova 1 Точки

Здравейте.

Първо да помоля за извинение, ако не пиша на правилното място. Скоро започнах да разучавам сайта.

Все още чакам началото на курса за подготовка за изпита и докато чакам, реших да почна да чета книгата "основи на програмирането с JavaScript". Още на първата страница и ... срещнах проблем.

Следвах стъпките за инсталиране на IDE и разширенията, но npm не иска да ми се инсталира. Тоест, инсталира се, но показва следното: Failed to load jshint library. Please install jshint in your workspace folder using 'npm install jshint' or globally using 'npm install -g jshint' and then press Retry.

Може ли някой да ме насочи къде бъркам?

Малко се отчаях, дали да съм на правилния път за тази професия, след като дори не мога да си инсталирам средата за програмиране ...

Благодаря предварително

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1225 Точки

първо инсталираш vs code или webstorm? като цяло не мисля че има значение. Но преди да инсталираш което и да е ide. 

Сложи node.js тои ти е реално виртуалната среда в която js работи отдолу под ide-to което инсталираш.

Сега jshint е библиотека която ти помага да пишеш правилно с Hints и ти посочва потенциални проблеми с кода.

Та сложи си node.js опитай пак да инсталираш.Ако пак ти изреве отваряш една конзола.  и просто инсталираш пакета с посочения код.-> 'npm install -g jshint' ето това. Ще ти го сложи глобално и няма да ти се налага да го правиш за всеки проект. Като начинаеща ще ти е объркващо. А защо ти го иска,явно е някакво dependency. Не е болка за умиране.

А какво имаш предвид npm не иска да ти се инсталира,Това е команда за node.js. Ако дадеш повече инфо,ще съм/сме по конкретни. И принципно тоя въпрос е за основи на програмирането по-скоро :Д

0
mitova avatar mitova 1 Точки

Много благодаря за бързия отговор.

Инсталирах node.js. След това пак инсталирах всичко по реда от книгата.

Стигам до операцията да напиша първия код:

console.log("Hello JavaScript!");

След това трябва да натисна F5, за да се появи в конзолата, нали? И съм до там. Няма конзола. Пише: Cannot find a program to debug.

А онова съобщение, че нямам библиотека все още си стои долу вдясно на Visual Studio.

За npm явно не съм се изразила правилно. Разбрах, че това е някаква библиотека и трябва да го имам. Явно съм в грешка.

А как да последвам следващия ти съвет : " Ако пак ти изреве отваряш една конзола.  и просто инсталираш пакета с посочения код.-> 'npm install -g jshint' "? Къде да я отворя тази конзола?

Да прехвърля ли питането си в другия форум, за да не спамя тук?

Просто не знам от къде да започна. Искаше ми се преди началото на курса да опитам да направя нещо, като следвам книгата, ама може би ще си почакам да започне :)

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1225 Точки

А как да последвам следващия ти съвет : " Ако пак ти изреве отваряш една конзола.  и просто инсталираш пакета с посочения код.-> 'npm install -g jshint' "? Къде да я отворя тази конзола? - това ти е poweshell console на windows и подобни отваряш си старт бутона пишеш cmd и ще ти излезе най-отгоре,през нея ще инсталираш npm пакетите,не е най оптималното,но шанс..

Сега да разбирам че ползваш vs code? там дебъгера и въобще кое слуша се настройва ръчно, в повечето случай. По принцип node трябва ад се е закачил но ако го няма в enviorment path не го намира.

1  webstorm или vs code?

2  като инсталира node.js каза ли му изрично,да се регистрира в enviorment path. ако не ще трябва ръчно да го направиш.

3  npm пакети като jshint се инсталират през конзолата,малко е объркващо от начало но,нищо сложно,само конзола node.js и интернет ти трябват.

4  тая първа функция в js file се надявам че я пишеш не в текстови файл? file-a ти трябва да е примерно firstProgram.js така да се казва като js накрая е най-важната част.

0
Gemino avatar Gemino 18 Точки
Благодаря
0
snaikeee avatar snaikeee 53 Точки

Супер!

0