Професионална програма
Loading...
+ Нов въпрос
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

[Judge] Могат ли да се submit-ват Java решения съдържащи допълнителен клас в същия файл?

Здравейте, колеги,

Имам следния въпрос:

Току-що си написах решение на задачата Problem 13** – Durts от Homework: Loops, Methods, Classes.

Направила съм си собстевен клас Rectangle, който за разлика от java.awt.Rectangle работи с double values, а не с int. На място при мен минава всички нулеви тестоове, но като го пусна в judge получавам грешка:

Exception in thread "main" java.lang.NoClassDefFoundError: P13_Durts$Rectangle

Т.е. не ми намира класа Rectangle, който си е в същия файл.

Помислих да не би да се чуди дали това е мой class Rectangle или е държавния class Rectangle, смених му името - но грешката не се промени:

Exception in thread "main" java.lang.NoClassDefFoundError: P13_Durts$CustomRectangle

Код

Та въпросът ми е, по принцип възможно ли е judge да приема решение с повече от един клас, всички грубо и грозно в един файл, и ако е възможно - как става?

Не че не мога да го напиша без custom class Rectangle, но ми беше интересно да го напиша така....

Тагове:
0
Java Advanced
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6845 Точки

Направи го да не е public просто.

1
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

@RoYaL

махнах public, остана: static class Rectangle

после пробвах с private static class Rectangle

При мен все си работи, а в judge грешката е същата:

Exception in thread "main" java.lang.NoClassDefFoundError: P13_Durts$Rectangle

Може ли да идва от факта, че всички решения са ми в package?

Не, и в package-a не е проблема, направих си нов проект Durts, без package - с private static class Rectangle - грешката не се промени:

Exception in thread "main" java.lang.NoClassDefFoundError: Durts$Rectangle

0
06/09/2015 14:03:42
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6845 Точки

Възможно е. На изпитът по Java на който се явявах преди повече от година ползвах класове. Изрових си кода:

http://pastebin.com/se3aF6Vd

Нямам package, класът ми не е nest-нат вътре в другия клас и също така всичко, което е от тип моя клас е статично.

0
Filkolev avatar Filkolev 4485 Точки

А защо static?

1