Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

NDonchev avatar NDonchev 20 Точки

Лош звук на някои от лекциите

Здравейте,

Проблемите със звука на лекциите (за онлайн видеата) напоследък са по-рядко, но пак ги има. Моля да се опитате за в бъдеще да ги решите изцяло, тъй като е много неприятно и трудно се разбира какво говори лекторът. Мисля че въпросът е повдиган и преди.

Пример за добър звук:
https://www.youtube.com/watch?v=Tb3OESOQjrs

Пример за лош звук:
https://www.youtube.com/watch?v=-Xbng7q4cqc

Предполагам, че всеки от лекторите ползва собсвтен лаптоп и микрофон. Мисля че е добра идея вместо това да се ползва външен микрофон, предоставен от СофтУни. Може и да се прави 1-2 минутен soundcheck преди началото на лекциите.

Лек ден :)

Тагове:
5
Предложения и проблеми 08/09/2015 13:10:47
Kamigawa avatar Kamigawa 750 Точки

Погледнато реално микрофона в залата е един и същи, проблема идва от микрофона на лаптопа. Всяка марка има по-читави и не толкова читави микрофони, а скриин каст звука се записва точно от него. Може би наистина ще бъде добра идея да се инвестира във външен професионален (полу-професионален) микрофон, който да седи някъде на катедрата. Така ще се избегне и неприятни звук от писане по лаптопа, вентилатори и т.н.

3
NDonchev avatar NDonchev 20 Точки

Точно това имам предвид.

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

/Offtopic 

Първо се извинявам, но като видя думички като - тенденций, "някой лекции" и т.н. от този род и ми призлява :) Без да се обиждате, пиша го за да обърна внимание и човек да не прави подобни граматически грешки.

1
NDonchev avatar NDonchev 20 Точки

Не се обиждам, но как е правилното?

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Някои - без й. Лекции е в множествено число - някой е единствено число, затова - някои.

1
08/09/2015 13:00:11
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.