Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

simeon10 avatar simeon10 218 Точки

WPF или WinForms за по-лесна промяна на дизайн?

Казано на кратко имам WPF апликация, която изглежда така:

А искам да направя да изглежда така:

Въпросът ми е дали ще ми е по-лесно да науча как да използвам resource dictionary и XAML, за да мога да си направя дизайна във WPF, или ще ми е по-лесно да си пренапиша кода във WinForms и  да създам дизайна там. Първия проблем, който забелязах там е, че не мога да променям размера на checkbox-ове и бутони. Мнения и предложения?

Тагове:
0
Общи приказки 08/09/2015 13:34:59
simeon10:
Благодаря ви много, реших да продължа със WPF, и се надявам скоро да завърша програмата. :)
AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 333 Точки
Best Answer

Според мен няма никакъв смисъл да ползваш стари технологии като WinForms. WPF е по-гъвкав, по-елегантен, по-модерен и по-добре структуриран. XAML е в XML формат, следователно ще се ориентираш по-добре кое къде е. А на въпросът, започващ с "дали ще ми е по-лесно...", мога да ти отговоря само с "пробвай и разбери сам". :)

3
gngeorgiev avatar gngeorgiev 90 Точки

Принципно ако е за нещо бързо бих препоръчал WinForms. Въпреки, че е стара си държи потребление и си има свойте use cases.

0
gngeorgiev avatar gngeorgiev 90 Точки

Абе и двете са пътници и са за боклука. Аз бих ползвал electron - http://electron.atom.io/

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.