Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

onefen avatar onefen 27 Точки

Проверка на домашни в Java

Здравейте имам един въпрос към всички вас. Как проверявате домашните на колегите. При мен става много трудно. Аз съм с Eclipse. И като си пиша моите домашни всичко си работи нормално. Но когато изтегля такова на колега/жка за проверка и отворя файловере с Eclipse виждам сорс кода но не мога да го Run-а. Ако направя нов проект и добавя .java файловете към него (в src) папката. те изобщо не се четат.

Първо си мислех, че е от самите файлове които съм изтеглил, но след като проверих (трудно и сигурно не много коректно) няколко домашни останових, че винаги така се получава. Трудно се проверява нещо, което не можеш да пуснеш, за да видиш дали работи. Знам, че лекторът използва InteliG, но аз предпочитам Eclipse и си ползвам него. Някой има ли е подобни пробелими с отценяването и знае ли на какво се дължи това?

1
Java Advanced
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

Здравей, Иво,

аз също очаквах, че като отворя домашно ще го рънвам директно като едно време C# във Visual Studio - но не става точно така.

Има в eclipse опция:

File -> Import -> Existing Projects into Workspace -> Browse (for root directory - т.е. тази, в която е папката src)

Но това не винаги работи.

Това, което работи безотказно е:

1. създавам нов проект

2. в папка src на новия прокет отивам на New, но вместо class, създавам първо package

3. всеки java файл от домашно, независимо дали е правен на eclippse или IntelliJ, го пействам в този package.

4. Кликвам в пейстнатия файл, виждам грешка, eclipse пита дали да прибави новия файл в package-a, казвам да

И сега вече save-вам и всеки файл се рънва нормално.

Катя

 

2
10/09/2015 08:01:58
malkstor avatar malkstor 348 Точки

Само отбелязвам, че при IntelliJ като си направиш нов празен проект и плеснеш .java файловете в src папката всичко работи, вкл. с проектите писани на Eclipse.

1
DiyanTonchev92 avatar DiyanTonchev92 231 Точки

Добре, че се появи такава тема, за да се изясни въпросното Run-ване. Получавах критики, че не съм качвал всичко, а само .java файловете, съответно не можело да ми проверят домашното.  smiley

1
10/09/2015 10:14:38
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

За Java е напълно достатъчно да се пратят само .java файловете, за да може да се проверят. Както на C# принципно е достатъчно да се пратят .cs файловете, но просто за удобство на проверяващите е културно да качиш цял solution.

След като е изпратен сорс код е некоректно да се върне коментар, че програмата не може да се стартира. В краен случай правиш нов проект и копи-пействаш сорс кода, за да го run-неш.

3
onefen avatar onefen 27 Точки

Благодаря ви за отговорите. И най-вече на KatyaMarinchev

Успях да Run-а най-накрая чужди .java файлове под Eclipse благодарение на нейните указания. Значи това е начина. Правите си нов проект, след това нов pacage. Записвате .java файловете в src папката на този pacage и когато ги run-вате първият път ще ви даде грешка и ще се появи един червен x в началото където са декларациите. Натискате на него с мишката и ще излезе меню където има Add declaration.... като щракнете на него ще ви добави това което липсва като импорт. На второто run-не пак ще даде грешка някаква, но му давате ок и файла тръгва. Аз преди се пробвах да ги добавям към проект, но без pacage и не тръгваха, защо е така не знам.

0
onefen avatar onefen 27 Точки

Благодаря ви за отговорите. И най-вече на KatyaMarinchev

Успях да Run-а най-накрая чужди .java файлове под Eclipse благодарение на нейните указания. Значи това е начина. Правите си нов проект, след това нов pacage. Записвате .java файловете в src папката на този pacage и когато ги run-вате първият път ще ви даде грешка и ще се появи един червен x в началото където са декларациите. Натискате на него с мишката и ще излезе меню където има Add declaration.... като щракнете на него ще ви добави това което липсва като импорт. На второто run-не пак ще даде грешка някаква, но му давате ок и файла тръгва. Аз преди се пробвах да ги добавям към проект, но без pacage и не тръгваха, защо е така не знам.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.