Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

AlexanderKaramanov avatar AlexanderKaramanov 2 Точки

[Homework] Programming Basics - Console I/O - Problem 6. *Quadratic Equation

Здравейте имам въпросче към 6-та задача от урока "Вход и изход от конзолата", написах задачата обаче явно има някаква грешка защото не получавам отговорите, които са в таблицата. Дълго гледах задачата и я сравнявах и с чужди решения и не мога да открия къде е проблема ако може малко помощ. Благодаря ! :)

ето я задачата :

ModEdit: Нарушена точка 12 от Правилата.

0
Programming Basics 12/09/2015 18:32:41
PavelManahilov avatar PavelManahilov 216 Точки

Пробвай на тези два реда 

double x1 = (-b - Math.Sqrt(D)) / 2 * a;

 double x2 = (-b + Math.Sqrt(D)) / 2 * a;

сложи 2 * а в скоби

0
12/09/2015 18:31:59
AlexanderKaramanov avatar AlexanderKaramanov 2 Точки

Стана да, леле колко ме е яд не не ми работеше, а сега ме е яд че не го видях сам :D  предполагам че грешката идва от това кое деиствие да извърши парво делението или умножението между "/" и "*" ? 

0
PavelManahilov avatar PavelManahilov 216 Точки

Именно, затова за най-лесно слагай винаги всичко във скоби, така и на теб ще ти е по-ясен кода и няма да се налага да помниш или проверяваш приоритетите

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.