Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

radi81 avatar radi81 43 Точки

Предложение относно организацията на изпитите

Засега съм кандидат-студент в университета, разгледах подробно форума и сайта...

Просто исках да споделя какво мисля. Струва ми се, че доста хора биха искали да кандидатстват, да се обучават и да се явяват на изпити тук. За съжаление аз и вероятно още хиляди се намираме в другия край на България. 

Моето предложение към г-н Наков е да се мисли сериозно в насока ако не кандидат-студентите, то поне вече приетите студенти да имат възможност да се явяват на изпити в университетите-партнъори във Варна и /или Бургас или онлайн с квестор. Дори ако е нужно да се направи ценоразпис за "това удоволствие". 

И ако сега университетът е нещо уникално за България, то ако това се случи, просто едва ли би имал аналог като качество и достъпност в световен мащаб. Ами само помислете - вместо за кредити към банки, парите ще се насочват в университета под формата на такси за явяване за изпити. Съответно ще се подобрява качеството на обучение с тези средства. Квесторите, които може да са студенти в по-горно ниво, ще имат стимул, финансова подкрепа и т.н.

Вероятно кандидатите ще се се увеличат в пъти и ще се даде възможност на можещи хора да се реализират. Без значение дали имат семейство с деца, работа, от която не могат да отсъстват за изпити или са безработни инженери (не поради липса на компетентност, а просто защото се намират в провицията :) ) и т.н. 

Ами има още един фактор - умората. Колкото и да може и да е кадърен някой, възможно е да се чувста уморен от дългия път преди изпит и да не успее да разгърне знанията и уменията си на 100%. Ами да, случва се (при това вероятността да стане това е голяма). От опит го казвам... :)

7
Предложения и проблеми 14/09/2015 02:17:02
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Ще ти кажа мнението си на студент, който също е онлайн и също пътува за всеки изпит. А и съм по-близо до Бургас отколкото до София. Всяка децентрализация на изпитите ще означава още по-нисък контрол и риск резултатите да не са реални. Дори и сега трудно се осъществява контрол и в София. Вчера на изпита по DSA един колега в коридора разказа на друг всичките си структури, които използва за едната от задачите, което е ясно че това е 80 % от решението на задачата. А това с квесторите е пълна глупост, освен ако те нямат никаква идея от програмиране. Винаги ще се опитат да се харесат и да подскажат малко. Така че според мен не трябва да се рискува и по такъв наивен начин да се разваля все още недоизграденото реноме на СофтУни.

6
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Здравейте, трудно е да се организират изпити извън София и засега нямаме сили за това. Изискат се зали, квестори, организация, координиране на съобщенията от залата по време на изпита и т.н.

Наков

1
remote87 avatar remote87 121 Точки

Здравей!

Аз съм семеен, с дете и с друга професия ( не съм безработен и по цял ден да нямам, какво да правя ), но съм съгласен, че при провеждане на изпити в други градове ( особено пък онлайн ) много ще намалее качеството на обучение. Ок, в някаква степен би било готино да влезеш онлайн и да си решаваш изпита. В смисъл, плащаш си таксата, пък дали ще преписваш на изпита или не си е твоя работа...но замисли се - аз съм онлайн, преписвам на всеки изпит и накрая си вземам диплома от СофтУни. Като отида да си търся работа нищо не мога да правя съответно и в един момент партньорите на СофтУни започват да задават въпроса на Наков "на какво ги учиш тея студенти и как ги раздаваш тези дипломи?", което пък води други проблеми след себе си. 

Според мен, изпитите трябва да са си присъствено ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! В даден момент, ако екипа на СофтУни стане достатъчно голям, предполагам биха могли да се замислят да командироват няколко лектора в други градове да проведат изпити, но това вече е за след време, живи и здрави. 

Аз съм от Поморие междодругото, така че също не съм особено близо :)

1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Авторът допуска и явяване на изпит присъствено в съответния град, например в университет партньор или зала на софтуни.

0
radi81 avatar radi81 43 Точки

Разбирам какво имаш предвид, но само да спомена, че не съм преоткрила топлата вода с това онлайн явяване на изпити :) Има известни платформи със безплатни университетски курсове в много дисциплини (нарочно не споменавам имена), които предоставят тази услуга и ако изпита е положен успешно се признават студентски кредити към някои известни университети. По време на изпита се намираш под наблюдение и дори мисля се прави запис. И съвсем не е казано, че квесторът трябва да има възможност да подсказва ;) 

Иначе да, говорим за в бъдеще, разбира се. Такава организация няма как да бъде създадена за два дни.

 

0
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

"Като отида да си търся работа нищо не мога да правя съответно и в един момент партньорите на СофтУни започват да задават въпроса на Наков "на какво ги учиш тея студенти и как ги раздаваш тези дипломи?", което пък води други проблеми след себе си.

Според мен, изпитите трябва да са си присъствено ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!"

На теория е така. Присъствено би трябвало да е както е в едни други академии - шанс за преписване нула, строго и безкомпромислно следене за коректното протичане на изпита. Ама виждаш какво споделя Тито след поредния изпит:

"Вчера на изпита по DSA един колега в коридора разказа на друг всичките си структури, които използва за едната от задачите, което е ясно че това е 80 % от решението на задачата."

....

"Така че според мен не трябва да се рискува и по такъв наивен начин да се разваля все още недоизграденото реноме на СофтУни."

Миналата година то наистина беше в процес на изграждане и беше ключов момент от неговото формиране. От разговорите, които съм провеждал с хора на тема "Къде да стартирам софтуерното си обучение?", съм с останал с впечатленеито, че реномето на СофтУни сред обществеността вече е почти изградено...

Несъмнено обаче проектът все още е млад, както и екипът му. Вярвам, че с времето нещата ще се подобряват и неизменно ще се развиват.

2
14/09/2015 15:38:53
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.